Reklama

Błędy, które należy unikać przy zakupie nowego kompletu garnków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Błędy, które należy unikać przy zakupie nowego kompletu garnków - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Zakup pierwszego zauważonego w sklepie kompletu garnków w żadnym razie nie może skończyć się dobrze. W końcu taki zestaw należy starannie wyselekcjonować, aby faktycznie mógł się sprawdzić w naszej przestrzeni kuchennej. Dziś skupimy się na potencjalnych błędach, których należy się wystrzegać w trakcie wyboru tych konkretnych naczyń. Miłej lektury!

Reklama

Niezwracanie uwagi na reaktywność

Najlepiej byłoby unikać naczyń, które są bardzo reaktywne w stosunku do większości potraw, które zamierzasz przygotowywać. Niektóre zestawy naczyń metalowych reagują z określoną żywnością. Mowa tu o, chociażby pomidorach i innych kwaśnych składnikach. Oznacza to, że twoje jedzenie może potencjalnie wchłonąć trochę metalu.

Kierowanie się większą ceną przy wyborze zestawu naczyń

Kwota, jaką płacisz za swoje naczynia do gotowania, najprawdopodobniej będzie decydującym czynnikiem w tym, co ostatecznie kupisz. Aby jednak nie przepłacić, należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Jeśli nie gotujesz często, nie trzeba od razu wydawać fortuny na konkretny komplet. Wiele też tak naprawdę zależy od materiału, z którego wykonano garnki.

Wybieranie zbyt rozbudowanych zestawów, gdy nie jest to potrzebne

Innym błędem jest wpadnięcie w pułapkę okazji nabycia dużego kompletu garnków, gdy w rzeczywistości nie będziesz używać wielu przedmiotów z tego zestawu. Nie daj się zwabić 14- lub 17-częściowemu kompletowi. Może lepiej będzie, jak sięgniesz po nieco mniej rozbudowany komplet?

Kupowanie niepotrzebnych zestawów naczyń

Konieczność zakupu nowego zestawu naczyń kuchennych, zwłaszcza gdy większość garnków (ale również patelni) została zagubiona, lub zużyta nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Często bowiem jesteśmy w stanie odwrócić proces degradacji poszczególnych powierzchni garnków. Oczywiście, trzeba sobie szczerze powiedzieć, że w pewnych sytuacjach nie pozostaje nic innego, jak porozglądać się za nowym kompletem. Jednakże róbmy to tylko wtedy, gdy faktycznie jest to potrzebne.

Brak dopasowania garnków do płyty kuchennej

Najlepiej byłoby, gdybyś zastanowił się, w jaki sposób nowy komplet garnków będzie pasował do posiadanej płyty kuchennej. W przeciwnym razie możesz doprowadzić zarówno do uszkodzenia naczynia, jak i np. indukcji.

Brak dbałości o konserwację naczyń

Jeśli nie chcesz co wieczór polerować naczyń kuchennych, aby wyglądały dobrze, musisz wdrożyć regularną konserwację, aby utrzymać je w doskonałym stanie. Szczególnie garnki miedziane i żeliwne zazwyczaj wymagają sporo pracy, aby wyglądały nieskazitelnie, podczas gdy te wyprodukowane ze stali nierdzewnej jest zwykle nieco łatwiejsza w utrzymaniu.

Podsumowanie

Mówi się o tym, że jakościowy komplet garnków nie jest zakupem na kwartał, pół roku, czy nawet rok. Te najlepsze może nie są w stanie wytrzymać pokolenia, ale perspektywa kilku lat jest jak najbardziej osiągalna. Miejmy to na uwadze, a zakup kolejnych naczyń kuchennych będzie strzałem w dziesiątkę. Unikajmy tylko wyżej wymienione błędy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE