Reklama

Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu w Rawiczu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu w Rawiczu? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Ilość zakupów online nieustannie wzrasta, a co za tym idzie – rośnie zapotrzebowanie także na działalność firm kurierskich. Każdego dnia całe mnóstwo paczek dociera do swoich odbiorców. Nabywcy coraz częściej wybierają dostawy do Paczkomatów, ponieważ dzięki temu mogą odebrać swoje zamówienia w dowolnym momencie.

Paczkomaty to maszyny czynne całodobowo przez cały tydzień. Są niezwykle wydajne i znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne dostawy na adres. Łączą w sobie komfort użytkowania i funkcjonalność, a dzięki aplikacji InPost Mobile można z łatwością korzystać ze wszystkich ich zalet i usług. Przekonaj się, jakie to proste!

Rawicz Paczkomat

Rawicz to miasto położone w województwie wielkopolskim, zamieszkiwane przez około 20 tysięcy osób. Na terenie całej miejscowości znajdują się PaczkoPunkty i Paczkomaty InPost. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom mieszkańców, którzy coraz częściej dokonują zakupów online.

Paczkomaty Rawicz to 10 urządzeń rozmieszczonych w przemyślany sposób. Znajdują się one przy parkingach sklepów, a także w pobliżu budynków mieszkalnych czy myjni samochodowej. Ponadto w Rawiczu działa 6 PaczkoPunktów, w których można sprawnie nadawać i odbierać paczki.

Rawicz – odbiór paczki zdalnie z aplikacją

Przesyłkę można odebrać z Paczkomatu w ciągu 48 godzin od momentu umieszczenia jej w skrytce. Najłatwiej zrobić to za pomocą aplikacji InPost Mobile, która umożliwia zdalne otwarcie urządzenia. Gdy otrzymasz powiadomienie, że paczka jest na miejscu, udaj się do odpowiedniego Paczkomatu i na ekranie smartfona kliknij „Otwórz skrytkę zdalnie”. Drzwiczki natychmiast uchylą się, udostępniając wyczekiwaną przesyłkę.

Poza tym w aplikacji oraz na e-mailu znajdziesz 6-cyfrowy kod odbioru i kod QR. Możesz wpisać kod odbioru i swój numer telefonu na ekranie Paczkomatu lub zeskanować kod QR, aby otworzyć drzwiczki skrytki. Pamiętaj, by po wyjęciu paczki dokładnie je zamknąć.

Rawicz – nadanie paczki szybko i wygodnie

Nadanie paczki w Paczkomacie jest proste i intuicyjne. Jeśli korzystasz z aplikacji InPost Mobile, wystarczy na ekranie smartfona kliknąć strzałkę symbolizującą nadanie, uzupełnić dane odbiorcy i opłacić usługę – aplikacja od razu wygeneruje dla Ciebie specjalny kod nadania i kod QR. Udaj się wtedy do Paczkomatu, wpisz na jego ekranie 9-cyfrowy kod nadania lub zeskanuj kod QR, a następnie włóż przesyłkę do odpowiedniej skrytki. Pamiętaj, by na koniec dokładnie zamknąć drzwiczki urządzenia.

Ponadto wysyłka paczki jest możliwa też dzięki opcji Szybkie Nadania. Jeśli chcesz z niej skorzystać, wejdź na stronę, uzupełnij formularz z danymi nadawcy i odbiorcy i opłać usługę. Na Twój adres e-mail trafi unikatowa etykieta wysyłkowa, którą należy wydrukować i umieścić na przesyłce. Z tak przygotowaną paczką możesz udać się do Paczkomatu, zeskanować tam kod kreskowy z etykiety i włożyć przesyłkę do odpowiedniej skrytki. To już wszystko – Twoja paczka właśnie wyruszyła w drogę do odbiorcy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE