Reklama

Jak zlokalizować telefon przez aplikację?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak zlokalizować telefon przez aplikację? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Lokalizacja telefonu to dziś nie science-fiction, a realna usługa, z której skorzystać może każdy z nas. Dlaczego warto się nią zainteresować? Przede wszystkim daje to możliwość odzyskania zgubionego czy skradzionego urządzenia lub przynajmniej zdalnego zablokowania telefonu. Z takiej funkcji coraz chętniej korzystają też rodzice czy pracodawcy, którzy zyskują możliwość sprawdzania obecnego położenia telefonu służbowego pracownika czy urządzenia powierzonego dziecku. Jak więc wybrać usługę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Namierz swój telefon przez internet

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, dlaczego właściwie namierzanie telefonu jest usługą, którą warto się zainteresować. Przede wszystkim pamiętać należy o zagrożeniach, które niesie za sobą rozwój technologii. Mowa tu o dokumentach, zdjęciach, pieniądzach czy hasłach dostępów, które mogą zostać skradzione przez złodzieja telefonu lub nieuczciwego znalazcę zagubionego sprzętu. Okazuje się, że z pomocą przyjąć może nam internet, a dokładniej Namierzanie telefonu (https://lokalizo.pl/). Usługa oparta jest o serwis internetowy i powiązaną z nim aplikację mobilną, które dają możliwość namierzenia urządzenia, sprawdzenia historii jego położenia czy też uzyskania dostępu do kopii wiadomości tekstowych i rejestru połączeń. Wiele osób nie chce jednak korzystać z zaawansowanych i płatnych rozwiązań, które często wymagają także odpowiedniej konfiguracji (na przykład zainstalowania na śledzonym telefonie). Wystarczy im na przykład lokalizacja telefonu Google, która pozwala na zdalne namierzenie urządzenia, zablokowanie go czy wymazanie danych z jego pamięci wewnętrznej (tym samym telefon taki jest niemal bezużyteczny w rękach złodzieja czy osoby, która próbuje uzyskać nasze dane).

Jaką aplikację do lokalizowania i śledzenia urządzenia wybrać?

Mnogość dostępnych opcji sprawia, że nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie wybrać rozwiązanie, które w pełni odpowiadać będzie naszym oczekiwaniom. Na szczęście z pomocą przychodzi wówczas internet, dzięki któremu możemy przejrzeć zarówno płatne, jak i darmowe rozwiązania, które pozwalają na śledzenie telefonu. O czym należy pamiętać przy wyborze i czym warto się kierować? Przede wszystkim warto określić, jakiego rodzaju namierzania zamierzamy korzystać. Czy ma to być zwykła awaryjna lokalizacja, czy też na przykład śledzenie telefonu dziecka. Warto też zastanowić się, czy chcemy płacić za takie rozwiązanie i jaki budżet jesteśmy w stanie na nie poświęcić na przykład w skali miesiąca. Zaopatrzeni w takie teoretyczne przygotowanie powinniśmy przeczytać regulaminy i zasady rozwiązań takich jak Lokalizo.pl, co pozwoli nam wybrać najciekawszą z naszego punktu widzenia usługę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE