Reklama

Jak zorganizować rodzinną imprezę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Jak zorganizować rodzinną imprezę? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Organizacja większego przyjęcia, czy będzie to jubileusz, rocznica ślubu, czy zjazd rodzinny, może generować wiele stresu. W zależności od tego, jak wiele osób chcemy zaprosić, przyjęcie takie może być niewielkie i bardzo kameralne lub może bardziej przypominać wesele.

Podejmując się zatem organizacji takiej imprezy warto korzystać z pomocy zaufanych osób i rozdzielić zadania tak, by nikt nie był zbyt obciążony, a wszystko złożyło się w spójną całość. Oto kilka prostych wskazówek, jak podejść do organizacji imprezy rodzinnej.

Lista gości

Planowanie każdej większej imprezy powinniśmy rozpocząć od sporządzenia listy zaproszonych. Jest to najlepsza wskazówka do tego, co musimy przygotować i w jakich ilościach. Na przykład wybór miejsca będzie bezpośrednio podyktowany tym, ile osób musi pomieścić dany obiekt.

To, kogo zaprosimy najczęściej jest powiązane z powodem, dla którego wyprawiamy przyjęcie. Czasem będzie to niewielka liczba gości i kameralna atmosfera, na przykład, gdy wyprawiamy chrzciny czy urodziny. Czasem zjazd rodzinny, gdzie zaproszeni będą goście z całego kraju i zza granicy.

Gdy nasza lista będzie gotowa, możemy przejść do następnego kroku, czyli szukania odpowiedniego lokalu.

Miejsce

Przy organizacji większych imprez dobrze sprawdzają się lokale, które oferują gościom odpowiednią przestrzeń, nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Niekiedy organizacja rodzinnego wydarzenia w sali czy domu weselnym ma sens, zwłaszcza, gdy lista gości jest dosyć krótka. Jeśli jednak szukamy miejsca, które da nam najwięcej swobody, warto zdecydować się na hotel.

Źródło: Hotel Olandia

Pięknie położony hotel nad jeziorem będzie idealnym tłem dla wszystkich rodzinnych uroczystości. Nie dość, że nasi goście będą mieli do dyspozycji wygodne pokoje do spędzenia nocy i regeneracji (co ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy zaproszeni na uroczystość przyjeżdżają z drugiego końca kraju lub zza granicy). Hotel posiada potrzebną infrastrukturę (salę bankietową, kuchnię), do organizacji większych imprez. Dodatkowo do dyspozycji mamy tereny zielone wokół obiektu czy plażę, co będzie na pewno wykorzystywane przez gości do robienia upamiętniających imprezę fotografii. Warto zarezerwować termin w hotelu z większym wyprzedzeniem i następnie rozesłać zaproszenia do naszych gości.

Dekoracje

Warto w przypadku każdej imprezy zadbać o detale takie, jak dekoracje. To one podkreślą charakter imprezy, będą czymś, co wytworzy klimat. Oczywiście pomysłów jest cała masa i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że zawsze w dekoracjach sprawdzają się kwiaty. Dodają świeżości, klasy i kolorów. Prawdziwe kwiaty są jednak drogie, więc jeśli nie mamy większych kwot przeznaczonych na dekoracje, możemy wybrać te sztuczne.

Unikatowa dekoracja stołu to przede wszystkim inwencja twórcza. Nie musimy trzymać się utartych schematów. Może warto sięgnąć po obrusy w innym kolorze, niż biały (teraz w trendach są wszelkie pastele, zwłaszcza niebieski i żółty), postawić kilka świeczek i świeczników, wybrać kolorowe sztućce lub cokolwiek innego, co będzie pasowało do tonu naszej imprezy. Jeśli samy nie mamy pomysłów, warto zajrzeć na przykład na Pinteresta, by zaczerpnąć inspiracji. Nie pozostawiajmy tego elementu na ostatnią chwilę – przy organizacji kluczem do sukcesu jest dobry plan.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE