Reklama

Jak zostać profesjonalną kosmetyczką: liceum, kurs czy szkoła policealna?

Opublikowano: czw, 26 sie 2021 08:48
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Jak zostać profesjonalną kosmetyczką: liceum, kurs czy szkoła policealna? - Zdjęcie główne

profesjonalna kosmetyczka | foto zdjęcie parnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Istnieje kilka dróg, które ułatwiają zostanie profesjonalną kosmetyczką. Osoba zainteresowana pracą w tym zawodzie ma do wyboru szkołę policealną na kierunku technik usług kosmetycznych, liceum profilowane lub kurs kosmetyczny. Sprawdź w naszym artykule, jak zostać kosmetyczką oraz wybierz placówkę idealną dla siebie.

Nauka w szkole kosmetycznej

    Zdobycie kwalifikacji zawodowych kosmetyczki umożliwia policealna szkoła kosmetyczna. Poznań to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca przyszłych techników usług kosmetycznych. Więcej informacji na ten temat uzyskasz pod linkiem: https://policealna.gowork.pl/poznan/kosmetologia-z-liftingiem-rzes. Szkoła oferuje naukę na najwyższym poziomie - wykładowcami są specjaliści związani zawodowo z branżą beauty, którzy w przystępny sposób tłumaczą słuchaczom nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia z zakresu kosmetologii. W planie zajęć dla tego kierunku znajdują się przedmioty takie jak m.in. kosmetyka, preparatyka kosmetyczna, podstawy dermatologii, podstawy fizykoterapii oraz podstawy anatomii i fizjologii. Oprócz tego słuchacze biorą udział w zajęciach praktycznych, które odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Dotyczą one:

  • stylizacji i wizażu,
  • masażu kosmetycznego,
  • kosmetyki twarzy, ciała, dłoni i stóp, 
  • pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • informatyki w kosmetyce.
    Kierunek technik usług kosmetycznych trwa dwa lata. Zewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny odbywa się pod koniec IV semestru. Osoby, które go pomyślnie zdadzą, otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, tytuł technika oraz suplement Europass, ułatwiający znalezienie zatrudnienia poza granicami kraju. 

    Szkoła Kosmetyczna w Poznaniu GoWork.pl  jest w pełni bezpłatna - słuchaczy nie obowiązują opłaty za czesne, wpisowe, legitymację, indeks, egzaminy w sesji (również poprawkowe), a także wiele usług w sekretariacie. Do podjęcia nauki wymagane jest jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej - matura nie jest brana pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego.

Inne drogi do zdobycia zawodu

    Szkoła policealna to niejedyna droga do zostania kosmetyczką. Osoby  zainteresowane tym zawodem mogą również wybrać liceum o profilu usług kosmetycznych, a po zdaniu matury wybrać się na studia kosmetologiczne lub wziąć udział w kursie. 

Kosmetyczne liceum profilowane

    Liceum o profilu usług kosmetycznych lub wizażu i kosmetyki może być dobrym pomysłem dla świeżo upieczonych absolwentów podstawówki, którzy rozważają dalsze kształcenie w tym kierunku. Placówki tego typu realizują program liceum ogólnokształcącego z rozszerzonymi zagadnieniami z chemii, fizyki oraz biologii. W planie zajęć klasy kosmetycznej mogą znaleźć się zajęcia z podstaw kosmetyki, elementów kosmetologii oraz kreowania wizerunku. W zależności od wybranej placówki uczniowie odbywają zajęcia warsztatowe z dyplomowanymi technikami usług kosmetycznych oraz kosmetologami, biorą udział w targach kosmetycznych, a także mają okazję zdobyć certyfikaty z zakresu manicure, przedłużania rzęs, wizażu i innych. Najlepsze szkoły posiadają pracownie zaaranżowane na wzór prawdziwych gabinetów kosmetycznych. Warto jednak pamiętać, że absolwenci klasy kosmetycznej w liceum nie zdają egzaminów zawodowych, a zatem nie otrzymają tytułu technika. Mogą oni jednak zdać maturę i wziąć udział w rekrutacji na studia kosmetologiczne. 

Kurs kosmetyczny

    Kursy kosmetyczne przeznaczone są dla osób od 18. roku życia. Do uczestnictwa w nich najczęściej jest wymagane posiadanie wykształcenia co najmniej podstawowego. Kursy kosmetyczne umożliwiają zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności dotyczących kosmetyki lub zrealizowanie szkolenia z konkretnego zakresu, np. stylizacji paznokci, przedłużania rzęs, peelingu chemicznego i innych. Trwają one zazwyczaj od kilku dni do kilku miesięcy i łączą wykłady teoretyczne z zajęciami praktycznymi. Podobnie jak w przypadku liceum, absolwent kursu kosmetycznego nie otrzymuje dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, lecz zaświadczenie o jego ukończeniu oraz certyfikat.  Kursy są płatne, a ich cena waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od zakresu i tematyki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE