Reklama

Jeździsz Acurą? Sprawdź, ile zapłacisz za OC!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Jeździsz Acurą? Sprawdź, ile zapłacisz za OC! - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Należąca do koncernu Hondy marka Acura z pewnością nie należy do najpopularniejszych w Polsce. Na naszych drogach można jednak spotkać tego rodzaju samochody, dlatego warto zainteresować się cenami ich ubezpieczenia. Tym bardziej, że te notują spore wahania – od 600 do nawet 1000 zł!

Reklama

Czy wiesz, że kupując OC samochodu w internecie, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych? Dotyczy to zarówno samej podstawowej ochrony, jak i pakietów składających się z kilku jej rodzajów. Zarówno OC, jak i AC, NNW i ubezpieczenie assistance znajdziesz na mubi.pl, a z tego tekstu dowiesz się, ile musiałbyś za nie zapłacić, jeśli jesteś właścicielem Acury.

OC samochodów marki Acura średnio za 629 zł – czy może być taniej?

Kierowcy jeżdżący autami marka Acura mogą być zadowoleni z sierpniowych statystyk porównywarki Mubi. Zgodnie z nimi, średnia cena ubezpieczenia ich pojazdów wyniosła bowiem 629 zł, czyli niemal o 150 zł mniej, niż płacili w tym samym czasie wszyscy kierowcy. Ale czy to rzeczywiście powód do radości?

Wydaje się, że tak, chociaż zdarzały się przypadki, że właściciele samochodów tej azjatyckiej marki płacili za OC dużo więcej. I tak, przykładowo w lipcu średnia cena ubezpieczenia wyniosła 866 zł, w czerwcu było to 781 zł, w kwietniu aż 1002 zł, a w styczniu 776 zł. Spore różnice w niewielkim odstępie czasu, prawda? A to jeszcze nic, bo cofając się o rok, do września 2020, natrafimy na średnie OC Acury w rewelacyjnie niskiej cenie – tylko 609 zł! Skąd się to bierze?

“Winnych” należy szukać w tym, że Acura jest na tyle mało popularną marką, że ubezpieczenia dla niej szuka po prostu stosunkowo niewielu kierowców. Oznacza to, że znacznie łatwiej o duże wahania cen, niż w przypadku o wiele popularniejszych marek, np. Skody czy Toyoty. Z drugiej strony, dzięki temu można też wyraźniej dostrzec, kto ma szansę na znalezienie naprawdę taniej polisy – a to wbrew pozorom jest możliwe!

Ubezpieczenie Acury za mniej niż 600 zł!

Wróćmy znów do danych porównywarki Mubi. Zgodnie z informacjami ze strony https://mubi.pl/poradniki/oc-acury/ kilku kierowcom udało się w sierpniu uzyskać oferty ubezpieczenia OC Acury znacznie poniżej średniej dla całej marki. Byli to:

 • 35-latek z powiatu łukowskiego, który za ubezpieczenie Acury Vigor zapłacił tylko 354 zł;
 • 36-latek z Tarnowa, która za ubezpieczenie Acury MDX zapłaciła 481 zł;
 • 46-latek z Tarnowskich Gór, który za ubezpieczenie Acury MDX zapłacił 501 zł;
 • 32-latek z Bełchatowa, który za ubezpieczenie Acury RL zapłacił 504 zł.
Co więcej, trzeba podkreślić, że całej czwórce udało się znaleźć polisy w tych cenach pomimo faktu, że ich auta cechowała niekorzystna w oczach ubezpieczycieli duża pojemność silnika – nawet powyżej 3,0 l! Jak to zatem możliwe, że mogli zaoszczędzić na OC nawet ponad 300 zł?

O wyjątkowo niskich jak dla Acury cenach ubezpieczenia zadecydował zbieg kilku korzystnych dla ubezpieczających czynników. Jakich?

 1. Doświadczenie kierowcy – ubezpieczyciele o wiele przychylniej patrzą na klientów, którzy mają prawo jazdy od przynajmniej kilku lat, niż na tych, którzy dopiero od niedawna siedzą za kierownicą. Dlatego osoby w wieku powyżej 25 lat i starsze mogą liczyć na niższe ceny OC.
 2. Miejsce zamieszkania kierowcy – im większe miasto, tym większy ruch, a im większy ruch, tym większa szansa, że dojdzie do wypadku. W oparciu o to, a także o statystyki wypadkowe dotyczące danych województw, ubezpieczyciele doszli do wniosku, że mniejsze ryzyko towarzyszy objęciu ochroną mieszkańców mniejszych miast i małych miejscowości.
 3. Historia ubezpieczenia – samo doświadczenie w prowadzeniu samochodów to jeszcze nie wszystko. Równie istotne jest nasze zachowanie za kierownicą i to, jak często z naszej winy dochodzi do kolizji lub wypadków drogowych. Kierowcy jeżdżący bezszkodowo mogą zbierać zniżki na OC, które po kilku latach bezpiecznej jazdy dają efekt w postaci ogromnych oszczędności na składkach.
Acura a inne marki – które auta są najtańsze w ubezpieczaniu?

Czy Acura była najtańszą w ubezpieczeniu marką samochodową w sierpniu? Skądże znowu! Choć OC Acury było rzeczywiście niższe od średniej, to nie wystarczyło nawet, żeby załapać się do pierwszej dziesiątki samochodów z najwyższymi kosztami ubezpieczenia. Znalazły się tam za to takie marki, jak m.in.:

 • Abarth ze średnimi kosztami OC w wysokości 493 zł,
 • Dacia – 572 zł,
 • Lancia – 591 zł,
 • Tata – 593 zł,
 • Suzuki – 603 zł,
 • Daihatsu – 610 zł,
 • Pontiac – 620 zł.
Jak widać, Acura w sierpniu znalazła się zdecydowanie wśród najtańszych w ubezpieczaniu marek, bo od najtańszego OC Abarth’a dzieli ją zaledwie 136 zł, natomiast od najdroższego w ubezpieczaniu Lamborghini – aż 767 zł!

AC Acury – wydatek nie na każdą kieszeń

O ile w przypadku ubezpieczenia OC znalezienie taniej oferty dla samochodu marki Acura nie graniczy jeszcze z cudem, o tyle w przypadku dodatkowej ochrony AC o oszczędność może być już bardzo trudno. Jak pokazują wyliczenia ze strony mubi.pl, chcąc zabezpieczyć się na wypadek kradzieży lub zniszczenia auta polisą z autocasco w pełnym zakresie, właściciel Acury musi się liczyć z wydatkiem rzędu nawet 5200 zł!

Na szczęście są też inne opcje, które zapewnia ubezpieczenie AC w wersji mini. Tego rodzaju ochrona dla Acury kosztuje już od ok. 1000 zł i zapewnia wsparcie ubezpieczyciela m.in. w razie uszkodzenia samochodu przez żywioły lub w razie jego kradzieży. Jeżeli więc szukasz ochrony w konkretnej sytuacji, takie rozwiązanie może okazać się idealne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE