Reklama

Reklama

Kalkulatory ubezpieczenia OC i AC - wady i zalety korzystania

Opublikowano: śr, 14 lip 2021 11:33
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Kalkulatory ubezpieczenia OC i AC - wady i zalety korzystania - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa, którą musi wykupić każdy właściciel samochodu. Jest ona obowiązkowa, a jej wysokość reguluje ustawa, dlatego wielu kierowców, chcąc zaoszczędzić na tym elemencie, poszukuje najtańszego ubezpieczenia, korzystając z kalkulatora OC.

Reklama

  1. Dlaczego warto wykorzystywać kalkulatory ubezpieczenia OC i AC?
  2. Kalkulator OC/AC - rozwiązanie bez wad?
Kalkulatory ubezpieczenia OC i AC to powszechnie stosowane rozwiązanie, dzięki któremu można szybko i łatwo wybrać najtańszą polisę. Tanie ubezpieczenie samochodu nie zawsze musi być najlepsze, dlatego oprócz ceny, warto sprawdzić również ogólne warunki ubezpieczenia.

Dlaczego warto wykorzystywać kalkulatory ubezpieczenia OC i AC?

Zakup ubezpieczenia OC wiąże się nie tylko ze spełnieniem ustawowego obowiązku, ale również z zapewnieniem sobie ochrony przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń drogowych. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w ruchu drogowym to zabezpieczenie dla kierowcy w sytuacji, w której jest on sprawcą kolizji lub wypadku. Przy wyliczaniu składki towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę wiele danych, zarówno tych dotyczących samochodu, jak i jego właściciela lub właścicieli, dlatego samodzielne poszukiwanie odpowiedniego ubezpieczenia samochodu w zakresie OC/AC jest skomplikowane.

Rozwiązanie stanowi kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych kalkulator-ocac.auto.pl. Korzystając z niego, można szybko i łatwo znaleźć tanie ubezpieczenie auta w zakresie, który interesuje kierowcę. Wystarczy podać podstawowe dane, wymagane przez poszczególnych ubezpieczycieli, aby w kilka minut otrzymać całą listę propozycji ubezpieczeniowych. Kalkulator ubezpieczeń OC/AC pomoże wybrać nie tylko najtańszą, ale również najlepszą ofertę. Konkurencyjne ceny ubezpieczeń i AC i OC samochodu, a także możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia online to zalety, dla których warto korzystać z kalkulatora OC/AC.

Chcąc zakupić ubezpieczenie samochodu online na http://kalkulator-ocac.auto.pl/kalkulator-oc-ac-concordia/, nie trzeba dysponować wieloma informacjami. Wystarczy podać dane pojazdu, informacje o właścicielu auta lub współwłaścicielach, m.in. to, jak długo posiadają prawo jazdy, w jakim są wieku i czy przysługują im zniżki ubezpieczeniowe częściowe lub w pełnej wysokości. Dysponując takimi danymi, można szybko wyszukać interesujące oferty ubezpieczenia, porównać wysokość składki ubezpieczenia OC/AC oraz wybrać najlepsza ofertę.

Kalkulator OC/AC - rozwiązanie bez wad?

Kalkulator OC i AC to bardzo funkcjonalne narzędzie, jednak istnieje grupa osób, które nie chcą z niego korzystać. Niechęć wynika z faktu, że do wykonania kalkulacji i udostępnienia możliwości zakupu ubezpieczenia samochodu, konieczne jest podanie szczegółowych danych osobowych i kontaktowych. Pomimo, że jest to powszechna praktyka, niektórzy kierowcy z obawy o kradzież danych, nie chcą ich podawać w sieci. Co prawda nieliczne kalkulatory pozwalają na pominięcie wielu danych posiadacza pojazdu, jednak wówczas możliwości zakupienia polisy online są mocno ograniczone, a przedstawiona wysokość składki jedynie orientacyjna. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje również korzystne ubezpieczenie i obniżenie składki o kilka procent w zamian za zgodę na użycie danych do celów marketingowych lub skorzystanie z płatności online. Bez podania danych osobowych żadna z tych opcji nie będzie możliwa do wykorzystania, dlatego chcąc w pełni skorzystać z opcji dostępnych w kalkulatorze ubezpieczeń, warto przemyśleć wyrażenie zgody na podanie i przetwarzanie danych osobowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.