Reklama

Polisa turystyczna bez tajemnic - na co możesz liczyć, wykupując ubezpieczenie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Polisa turystyczna bez tajemnic - na co możesz liczyć, wykupując ubezpieczenie? - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Zagraniczne wyjazdy to coś, na co wiele pracujących osób czeka cały rok. Słońce, plaża i drinki z palemką są obiektem westchnień niemal każdego, kto na co dzień musi sprostać nużącym obowiązkom. Zanim jednak wybierzesz się w wymarzoną podróż, zabezpiecz swoje interesy i wykup polisę turystyczną. W tym tekście opowiemy Ci, co możesz zyskać, mając ubezpieczenie. Zaczynamy!

Polisa turystyczna? Tylko w Internecie

Obecnie najlepszym miejscem na zakup ubezpieczenia turystycznego jest skorzystanie z internetowych kalkulatorów. Wystarczy tylko, że wpiszesz do formularza informacyjnego kilka informacji o wyjeździe oraz swoim stanie zdrowia, by po chwili otrzymać listę najkorzystniejszych ofert od renomowanych ubezpieczycieli. Więcej na temat kalkulatorów ubezpieczeniowych oraz zasadach ich działania, znajdziesz na stronie: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Finansowanie kosztów leczenia

Zagraniczny wyjazd to zawsze pewnego rodzaju ryzyko. Co bowiem będzie, jeśli zachorujesz i zostaniesz zmuszony do skorzystania z lokalnej pomocy medycznej? Kto za to zapłaci? W końcu w najpopularniejszych kurortach nie znajdziesz publicznych placówek medycznych tylko prywatne kliniki, które za swoje usługi liczą sobie bardzo dużo. Z polisą turystyczną nie musisz się jednak tym przejmować. Ubezpieczenie pokryje wszelkie koszty leczenia podczas zagranicznego urlopu.

OC

Dobra zabawa ma to do siebie, że osłabia skupienie, a wtedy łatwiej o wypadek. Jeśli wskutek niebezpiecznego zdarzenia, które spowodujesz, ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje koszty wynikające z wypłaty odszkodowań. Dzięki temu unikniesz finansowych konsekwencji swoich czynów. Pamiętaj jednak, że towarzystwo może odmówić pomocy, jeśli podczas zdarzenia będziesz pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

NNW

Nieszczęśliwe wypadki mogą skutecznie popsuć wakacyjny relaks. Jeśli Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, w wyniku takiego zdarzenia, ubezpieczyciel wypłaci Ci środki na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pieniądze zostaną przesłane na konto Twojej rodziny lub innych osób, które za życia uposażyłeś.

Ochrona bagażu

Chaos panujący na lotniskach oraz dworcach to idealne środowisko dla wszelkiego rodzaju złodziei i oszustów. Jeśli więc bagaż zostanie Ci skradziony lub go zgubisz, otrzymasz stosowną pomoc. Polisa turystyczna gwarantuje, że ubezpieczyciel pokryje część kosztów, które poniesiesz. Pamiętaj jednak, że warunkiem wypłaty środków jest przedstawienie paragonów za dokonane zakupy. W innym wypadku nie będzie podstaw do zwrotu pieniędzy.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub odwołania podróży

Obecna sytuacja związana z koronawirusem oraz niepewnością, panującą w wielu krajach, daje powody do niepokoju, jeśli chodzi o planowanie urlopów. Co prawda w wiele miejsc może już swobodnie polecieć, ale nigdy nie wiadomo, czy lot z dnia na dzień nie zostanie odwołany. Przygotuj się więc na taką ewentualność i zadbaj o to, by w Twoim ubezpieczeniu widniały odpowiednie zapisy dotyczące tej kwestii. Jeśli nie wiesz, jak Twój ubezpieczyciel podchodzi o ubezpieczenia kosztów rezygnacji, przeczytaj OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) dołączone do polisy.

Podsumowanie

Jak widzisz, polisa turystyczna to produkt, który jest bardzo pomocny i dba o Twoje interesy w sposób kompleksowy, zaczynając od finansowania kosztów leczenia, a kończąc na ubezpieczeniu kosztów rezygnacji lub odwołania wyjazdu. Pamiętaj, że bezpieczeństwo to coś, na czym nie warto oszczędzać, dlatego wykup polisę turystyczną już dzisiaj i wypoczywaj spokojnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy