reklama

Przykre dolegliwości wakacyjne - jak sobie z nimi radzić?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Przykre dolegliwości wakacyjne - jak sobie z nimi radzić? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partneraUpragnione wakacje to czas kiedy w pełnym zakresie można korzystać z życia. Często na dalszy plan schodzi dbanie o stan swojego zdrowia. Jednak nie jest to dobre zjawisko. Nieprzewidziany uraz bądź infekcja mogą z kretesem zrujnować wymarzony, długo planowany urlop. Spożywanie egzotycznych potraw, długie kąpiele - zarówno słoneczne, jak i wodne - to czynniki, które wymagają nieustannej obserwacji swojego organizmu. Nieprzewidziana biegunka, oparzenia słoneczne czy odciski to jedynie niewielki ułamek wakacyjnych dolegliwości. Jak dbać o swoje zdrowie podczas urlopu? Jak radzić sobie z niechcianymi wakacyjnymi dolegliwościami?

Profilaktyka kluczem do sukcesu

Przede wszystkim na każdym kroku należy mieć na uwadze swoje zdrowie. Planując aktywny urlop - oparty na wysiłku fizycznym - należy mierzyć siły na zamiary i nie nadwyrężać swojego organizmu. Wybierając się na wczasy w letnich miesiącach należy brać pod uwagę uciążliwe wysokie temperatury. Przed każdym wyjściem na zewnątrz należy zaopatrzyć się w krem z filtrem i nakrycie głowy chroniące przed wystąpieniem udaru słonecznego. Nie bez znaczenia jest też pochłanianie regularnie odpowiednich ilości czystej wody. Będąc na wakacjach w krajach tropikalnych należy spożywać tylko wodę butelkowaną z pewnego źródła, aby nie nabawić się rozstroju żołądka. Ważne jest też zabranie ze sobą dopasowanego obuwia, które nie spowoduje powstania pęcherzy. 

Najczęstsze wakacyjne dolegliwości - jak je zwalczyć?

Najczęściej występujące schorzenia to choroby związane z układem pokarmowym. Zakażenia żołądkowo-jelitowe są nawet nazywane biegunką podróżnych. Najczęstszą przyczyną jest dostanie się do organizmu bakterii bądź pasożytów. Powodem jest niedostateczna higiena, picie napojów z lodem, który przygotowano z nieprzegotowanej wody, czy spożywanie potraw z dodatkiem surowych produktów. Przyczyną zaburzeń może być też po prostu odmienna flora bakteryjna w miejscu przebywania na urlopie. W przypadku zachorowania warto zastosować probiotyk, który skróci czas choroby do 24-48 godzin. Należy też nieustannie uzupełniać płyny i elektrolity. Innym schorzeniem związanym z jedzeniem nieumytych, surowych warzyw i owoców mogą być infekcje jamy ustnej. Powstałe afty, pleśniawki, czy zajady mogą być niezwykle uciążliwe. Dobrze przed wyjazdem zaopatrzyć się w preparaty na schorzenia jamy ustnej - wapteka.pl to sklep oferujący niezwykle szeroką gamę takich leków.

Wakacyjna apteczka - co powinno się w niej znaleźć?

Wakacyjna apteczka - niezbędnik urlopowicza. W co należy zaopatrzyć się przed wyjazdem na urlop? Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym jakie zagrożenia zdrowotne są możliwe w miejscu planowanych wakacji. Podczas wyjazdu za granicę warto wyrobić kartę EKUZ, będącą gwarancją ubezpieczenia. W apteczce koniecznie muszą się znaleźć leki stałe przyjmowane w sposób ciągły, produkty do bezpiecznego opalania - krem z filtrem i preparat łagodzący, nawilżający skórę. Warto zabrać ze sobą środek odstraszający owady, zestaw opatrunków, ze szczególnym uwzględnieniem dużej ilości plastrów zapobiegających odciskom. Warto być zaopatrzonym w leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, środki używane podczas przeziębienia, leki przeciwalergiczne. Niezwykle ważne są też preparaty wspomagające organizm podczas dolegliwości żołądkowych oraz tabletki łagodzące skutki choroby lokomocyjnej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy