Reklama

Ubezpieczenie OC online - gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Ubezpieczenie OC online - gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? - Zdjęcie główne

ubezpieczenie OC | foto zdjęcie parnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Ubezpieczenie OC to bardzo ważna polisa dla każdego kierowcy, niezależnie od wieku czy stażu za kierownicą. Chroni portfel przed niezaplanowanymi wydatkami, kiedy przypadkiem będzie miał stłuczkę i koniecznością będzie pokrycie wyrządzonych szkód. Wielu kierowców stara się jednak, by korzystać z jak najtańszych polis, które nie będę generowały zbyt dużych rocznych kosztów ubezpieczenia. Co ciekawe, wieloletnia bezkolizyjna jazda jeszcze korzystniej wpływa na wysokość oferowanych przez ubezpieczycieli stawek. Znaczna część kierowców nie wie jednak, gdzie takowych szukać. W poniższym artykule dowiesz się, gdzie szukać najtańszego OC i od czego ono zależy.

  1. Cena OC - od czego jest uzależniona?
  2. Czy oferty dla jednego kierowcy mogą się znacznie różnić?
  3. Gdzie szukać najtańszego ubezpieczenia OC?
  4. Sposoby na tanie OC

Cena OC - od czego jest uzależniona?

Każda firma ubezpieczeniowa, podczas wyliczania wysokości składki OC, bierze pod uwagę różnorodne czynniki. Poza samymi informacjami i danymi technicznymi dotyczącymi samochodu, takimi jak wiek pojazdu, marka czy pojemność silnika, ważne są też wiadomości dotyczące kierowcy. Dla firm ubezpieczeniowych ważny jest wiek, okres czasu posiadania uprawnienia do kierowania pojazdami, a także wypracowane zniżki. Zniżki to w pewnym sensie nagroda za bezwypadkową i bezkolizyjną jazdę.

Niestety, wiadomo nie od dzisiaj, że młodzi kierowcy są raczej skazani na wysokie składki, gdyż nie mogą pochwalić się ani zbyt długim stażem za kierownicą, ani także bezkolizyjną jazdą przez dłuższy okres czasu. Wpływ na wysokość stawki ubezpieczenia może mieć także miejsce zamieszkania. Znacznie wyższe stawki przyznawane są osobom zamieszkującym miasta i aglomeracje, a jest to spowodowane większy prawdopodobieństwem wystąpienia stłuczki czy kolizji.

Czy oferty dla jednego kierowcy mogą się znacznie różnić?

Samodzielne wyszukiwanie polisy w Internecie może zakończyć się ciekawymi wnioskami. Najbardziej przerażający jest fakt, że jedna polisa dwóch różnych kierowców może różnić się nawet o kilka tysięcy złotych. Doskonale widać to na porównaniu kilku różnych ofert. Jest to spowodowane różnicami pomiędzy kierowcami, ich samochodami, a także taryfami, jakie proponują konkretne firmy ubezpieczeniowe.

Gdzie szukać najtańszego ubezpieczenia OC?

Tak naprawdę nikt z nas nie jest w stanie wyliczyć dla siebie dokładnej kwoty polisy ubezpieczeniowej. Krokiem, który powinien nam pomóc jest dokładne porównanie ofert firm ubezpieczeniowych. Można tego dokonać na stronie ubezpieczenie-oc.auto.pl za pomocą specjalnego kalkulatora OC i AC. Tak przygotowane narzędzie bierze pod uwagę samochód, jego rocznik, markę oraz pojemność silnika, a także zakres ubezpieczenia, jaki dokładnie chcemy wykupić i na tej podstawie pokazuje wszystkie dostępne polisy. Lista poszczególnych polis skutecznie pozwoli nam je porównać i wybrać spośród nich najkorzystniejszą.

Sposoby na tanie OC

Kierowcy bardzo często szukają sposobów na tanie OC. Pierwszym i chyba najskuteczniejszym są zniżki dla doświadczonego kierowcy. Udzielane są osobom, które mogą pochwalić się dużym stażem za kierownicą. Jeśli jesteś młodym kierowcą i nie możesz samodzielnie tego dokonać, warto zdecydować się na współwłasność z innym, starszym kierowcą, który ma na swoim koncie sporo lat bezkolizyjnej jazdy. Drugim sposobem na tanie OC jest skorzystanie ze zniżek małżonka. Warto także korzystać z dodatkowych kuponów rabatowych i promocji obowiązujących w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE