Reklama

Pod Jutrosinem powstanie kolejna elektrownia słoneczna

Opublikowano: 23 stycznia 2021 07:06
Autor: Honorata Dmyterko

Pod Jutrosinem powstanie kolejna elektrownia słoneczna - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria W obrębie Jutrosina ma powstać kolejna już w gminie elektrownia fotowoltaiczna. Ma mieć moc do 3 megawatów. Ale to nie jedyna planowana w gminie tego typu inwestycja

Reklama

W jutrosińskim magistracie zakończono rozpatrywanie wniosków złożonych przez mieszkankę miasta oraz Elektrownię „Szkaradowo” (należącą do mieszkańców wioski) w sprawie wydania decyzji środowiskowych na budowę i rozbudowę elektrowni fotowoltaicznych wraz z niezbędnymi urządzeniami.

Burmistrz Romuald Krzyżosiak decyzje wydał - po zasięgnięciu opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, rawickiego sanepidu oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

Pierwsza z instalacji ma powstać w obrębie Jutrosina. Ma mieć moc do 3 megawatów. Z kolei, drugi wniosek dotyczy rozbudowy istniejącej już elektrowni - z 0,7 do 1 megawata. Obiekt ten znajduje się przy drodze ze Szkaradowa w kierunku Jezior.

Jak ustaliliśmy, łącznie w gminie ma powstać 6 elektrowni fotowoltaicznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą o mocy od 1 do 3 MW.

- Większość z nich jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej lub decyzji o warunkach zabudowy. Procedury administracyjne związane z decyzją środowiskową i decyzją o warunkach zabudowy należą do kompetencji burmistrza. Dalsze postępowanie, czyli pozwolenie na budowę i uzgodnienia z operatorem sieci elektroenergetycznej są już od nas niezależne - podkreśla Mateusz Figas, inspektor ds. budownictwa i planowania przestrzennego w jutrosińskim magistracie. 

Jaka inwestycja planowana jest nad jutrosińskim zalewem?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Mieszkaniec

  Kto buduje farmę fotowoltaiczną w Jutrosinie i gdzie. Jestem żywotnik zainteresowany.

 • 5 miesięcy temu | ocena +19 / -0

  łoj

  Sasinek leży chory niby na wirusa a bierze 100% wypłaty i zarządza? Śmieją się nam prosto w twarz i robią błaznów. pisWON

 • 5 miesięcy temu | ocena +21 / -1

  ...

  Jeżeli chcesz płacić mniej za rachunki. Nie możesz głosować na ludzi , którzy mnożą podatki i powodują wzrost cen na rynku. Przy czym jeszcze kroją Twoją pensję w imię Pandemii.