Obchody jubileuszu rozpoczęły się o godz. 14:00 od uroczystej mszy św. odprawionej w kościele św. Elżbiety w Jutrosinie. Następnie poczty sztandarowe oraz goście przeszli przez jutrosiński rynek przed mury szkoły. Tam, przy pomniku patrona szkoły, delegacje złożyły pamiątkowe wiązanki. Pochód przeszedł do Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie, gdzie odbyła się jubileuszowa gala.
Uroczysta gala z okazji 30-lecia Zespołu Szkół w Jutrosinie
Galę jubileuszową poprowadzili absolwenci szkoły z różnych roczników. Jednak powitanie gości przypadło dwóm dyrektorom szkoły - pierwszemu, który jest współzałożycielem placówki, Janowi Boruckiemu, oraz aktualnej dyrektor, Emilii Stelmach.
- Bolesław Prus powiedział, że rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. To chwile, wobec których nie można przejść obojętnie. Momenty wyjątkowe, skłaniające nas do refleksji, do przemyśleń. Mamy dziś okazję do wspomnienia tego co było, pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji o przyszłości. Każdy jubileusz bowiem łączy tradycję z nowoczesnością, doświadczenie z młodością. Dawniej i dziś nasza szkoła nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością, stworzoną przez pokolenia uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi, którzy oddali szkole swoje umiejętności - mówiła Emilia Stelmach na początku gali.
Jubileusz Zespołu Szkół w Jutrosinie. Między historią i życzeniami
Po wystąpieniu dyrektor szkoły, przyszedł czas na życzenia od gości. Wśród mówców był burmistrz Jutrosina, Romulad Krzyżosiak, który przypomniał, że jest jej nauczycielem w trakcie urlopu na pełnienie funkcji publicznej. Podczas swojej przemowy nakreślił historię powstania placówki.
- Gdy 1 września 1984 roku rozpoczynałem naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu w powiecie rawickim funkcjonowały trzy szkoły ponadpodstawowe. Obecnie tych szkół jest sześć. W tym dwie prowadzone przez samorządy gminne. Sytuacja w roku 1994 pozwoliła gminom na zakładanie szkół ponadpodstawowych. 1 września 1994 roku rozpoczęło się życie tej szkoły, szkoły zawodowej, a jej akt założycielski został podpisany 23 maja. W roku następnym, 23 lipca 1995 roku, został podpisany akt założycielski liceum ogólnokształcącego i w ten sposób powstał Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych - wyjaśnił burmistrz.
Po wystąpieniu włodarza, w kolejce do składania życzeń ustawiło się wielu gości, zaprzyjaźnionych samorządowców, dyrektorów szkół, kierowników jednostek samorządowych czy absolwentów. Choć każdy ubierał to w inne słowa, wszyscy życzyli szkole, aby trwała i rozwijała się.
30-lecie ZS w Jutrosinie, czyli wspomnienia na scenie
Po przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną. Goście mogli podziwiać przedstawienie złożone z recytowanych wierszy, śpiewanych piosenek oraz granych utworów, które miały za zadanie przenieść widzów w nastrój zadumy i wspomnień. Organizatorzy przewidzieli także moment ciszy, dla uczczenia nieobecnych wśród nich pracowników oraz uczniów i absolwentów szkoły.
Tu poczęstunek, a tam zabawa
Skoro jubileusz to nie mogło zabraknąć tortu i świeczek, które w imieniu społeczności szkoły zdmuchnął przewodniczący rady rodziców, Sebastian Kowalski. Po zakończeniu gali, goście zostali zaproszeni na poczęstunek, natomiast absolwenci udali się do szkoły na wspólną zabawę.Film z uroczystości znajdziesz tutaj:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.