Reklama

Powstanie centrum eksperymentów i wyobraźni. W ramach programu SOWA

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Powstanie centrum eksperymentów i wyobraźni. W ramach programu SOWA - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Rawicz znalazł się na liście 30 miejscowości, w których powstanie "SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności". Jest to pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

Reklama

Projekt "SOWA" zakłada stworzenie do 2023 roku ogólnopolskiej sieci lokalnych mini centrów nauki, w których wiedzę zdobywa się poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie.

- Celem stworzenia ośrodków „SOWA” jest wzbogacenie lokalnych społeczności o nowe środowiska edukacyjne. Centra z założenia mają być lokalizowane w instytucjach kultury (domy kultury, biblioteki, muzea) - informuje Adrianna Kaczmarek, dyrektor Rawickiej Biblioteki Publicznej, jednej z instytucji, która takie centrum będzie tworzyć.  

Wyniki naboru ogłoszono 20 września podczas otwarcia „SOWY” w Piotrkowie Trybunalskim. To właśnie tam i w Raciborzu powstają w tym roku dwa centra nauki w ramach pilotażu programu. W uroczystości otwarcia centrum w Piotrkowie uczestniczył burmistrz Grzegorz Kubik, natomiast rawicki wniosek przygotowały Adrianna Kaczmarek, dyrektor biblioteki oraz Anna Nowak, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w rawickim magistracie.

Rawicka "SOWA" zostanie ulokowana w nowym obiekcie Rawickiej Biblioteki Publicznej i zajmie w nim ok. 200 m2 na jednej kondygnacji.

- Będzie składała się z 2 integralnych przestrzeni: wystawy złożonej z 15-18 eksponatów, zaprojektowanych i zbudowanych przez Centrum Nauki Kopernik, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania, oraz majsterni - w której będą prowadzone różnorodne zajęcia i warsztaty - tłumaczy Adrianna Kaczmarek.

Dyrektor biblioteki mówi, że zgodnie z planem mini centrum nauki ruszy pod koniec 2022 r.

-  Myślę, że to jest wystawa, która zaciekawi każdego i stworzy warunki do aktywności, do zdobywania wiedzy, do rozwoju, pobudzania wyobraźni i poznawania świata. Każdy z nas – bez względu na wiek może eksperymentować i doświadczać. To będzie unikalne środowisko gdzie kultura przenikać się będzie z edukacją, projektowaniem i doświadczaniem - mówi Adrianna Kaczmarek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy