reklama
reklama

Uczniowie i nauczyciele z Sierakowa w Kratovo - co rawiczanie robili w Macedonii?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczniowie i nauczyciele z Sierakowa w Kratovo - co rawiczanie robili w Macedonii? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Edukacja W ostatnim tygodniu kwietnia grupa uczniów oraz nauczycieli ze szkoły podstawowej w Sierakowie wzięła udział w programie Erasmus+. Dzięki temu mogli odwiedzić miasto w Macedonii Północnej.
reklama

Czworo uczniów, dyrektor szkoły w Sierakowie - Andrzej Szyszko i nauczyciel języka angielskiego - Paweł Łukasiewicz, uczestniczyli w wyjeździe do Macedonii Północnej w ramach programu Erasmus+. Jak przekazał Paweł Łukasiewicz, w wymianie uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie z Rumunii i Turcji.

- Szkoła goszcząca znajduje się w małej i malowniczej miejscowości Kratovo, położonej na wschodzie kraju. Została wybudowana w kraterze wygasłego wulkanu - wyjaśnił nauczyciel. 

Debaty i dyskusje

Podczas wizyty w Kratovo, wszyscy uczestnicy mieli okazję brać aktywny udział w symulacjach debat Parlamentu Europejskiego, które odbywały się w języku angielskim.

- Podczas tygodniowych obrad uczniowie dyskutowali, debatowali i negocjując, próbowali osiągnąć kompromis w sprawie propozycji poddanych symulacjom. Tym razem głównym tematem była sztuczna inteligencja (ang. Artificial Inteligence). Na koniec debat uczniowie stworzyli pisemną rezolucję - relacjonuje Paweł Łukasiewicz.

Poznawali okolicę

Jak przekazał nauczyciel, oprócz prac związanych z projektem, we wtorkowe popołudnie, wszyscy goście poznali historię i najciekawsze zakątki Kratova.

- Ponadto cała grupa uczestniczyła w wycieczce do Kuklicy, gdzie mogli podziwiać Kamienne Lalki (ang. Stone Dolls) - formacje skalne, które powstały na skutek wietrzenia i erozji przez miliony lat - tłumaczy.

Dodał, że największą atrakcją było zwiedzanie stolicy kraju - Skopje, położonej nad rzeką Wardar i otoczonej ze wszystkich stron górami.

Szlifowali język i poznawali kulturę 

Podczas pobytu w Macedonii, uczniowie sierakowskiej szkoły przebywali u lokalnych rodzin. Dzięki temu, oprócz szlifowania języka, mogli poznać kulturę i życie codzienne jej mieszkańców.

- Wymiany takie nierzadko owocują przyjaźniami na długie lata. Było to już ostatnie spotkanie szkół partnerskich w dwuletnim projekcie MEU (Model European Union), w którym SP w Sierakowie była głównym koordynatorem - podsumował Paweł Łukasiewicz.

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama