reklama

Gmina Rawicz przystąpi do programu leczenia bezpłodności?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Gmina Rawicz przystąpi do programu leczenia bezpłodności? - Zdjęcie główne

in vitro | foto adobe stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dzieckoRada Gminy Rawicz na jednym z ostatnich posiedzeń omawiała możliwość przystąpienia do programu leczenia bezpłodności metodą in vitro. Wyraziła pozytywną opinię, choć nie była to decyzja jednomyślna.
reklama

W samorządach, także rawickich, trwają konsultacje w sprawie możliwości dofinansowania do programu IN VITRO - realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który koordynuje Paulina Stochniałek - członek zarządu województwa wielkopolskiego.

O samorządowej pomocy finansowej w leczeniu niepłodności Paulina Stochniałek i radna Ewa Panowicz mówiły na konferencji prasowej, która odbyła się w Rawiczu na początku marca.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego na leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przeznaczył w tym roku 1 mln zł. Podpisane zostały umowy z podmiotami, które będą to zadanie realizować. Jak wyjaśniała podczas wizyty w Rawiczu, Paulina Stochniałek, za te pieniądze będzie można przeprowadzić 200 procedur zapłodnienia pozaustrojowego (dla około 66 par z województwa wielkopolskiego, przy założeniu, że jedna para skorzysta z trzech procedur) i 10 procedur mrożenia komórek jajowych przed leczeniem onkologicznym. 

reklama

-  W sytuacji,  gdy rząd zlikwidował tę  formę leczenia niepłodności, zdecydowaliśmy się uruchomić  taki program w Wielkopolsce i dołączyć do miast w naszym regionie, które już przeznaczyły fundusze na wsparcie leczenia metodą in vitro  –  mówiła Paulina Stochniałek na początku roku podczas podpisywania umów z placówkami, ktore program będą realizować. - Wiadomo, że posiadanie dzieci jest dla par jednym z ważniejszych elementów ich wspólnego życia. Jeśli więc tylko medycyna może im w tym pomóc, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by im to umożliwić.

Zainteresowanie udziałem w programie jest ogromne.

- Już w pierwsze trzy dni składania wiosków ich limit został wyczerpany. To kropla w morzu potrzeb - zaznaczała podczas konferencji radna sejmiku wojewódzkiego Ewa Panowicz, dodając, że zainteresowane gminy będą zaproszone do realizacji kolejnej edycji programu, który obecnie jest pilotażowym. Współpraca ma polegać na znalezieniu w swoich budżetach kwoty na leczenie mieszkańców danego rejonu. Ma to zwiększyć zasięg działania programu.

reklama

Rada Gminy Rawicz omawiała temat na jednym z ostatnich posiedzeń. Wyraziła pozytywną opinię dotyczącą przystąpienia do programu, choć nie była to decyzja jednomyślna. 8 radnych było "za", 2 się sprzeciwiło, 4 wstrzymało się od głosu, a 3 nie głosowało.

- Bezpłodność jest choroba cywilizacyjna dzisiejszych czasów. Bardzo się cieszę, że Gmina Rawicz przystąpi do programu leczenia bezpłodności skierowanego także do naszych mieszkańców - skomentował tę decyzję na swoim profilu na Facebooku radny Jacek Gwizek, który jest też szefem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej.

Jak głosowali rawiccy radni?

reklama

Szczegóły na temat programu dotyczącego dofinansowania in vitro można znaleźć TUTAJ

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama