Reklama

Nowoczesna kuchnia, która ułatwia życie

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesna kuchnia, która ułatwia życie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Wymarzona kuchnia, to najczęściej ta nowoczesna. Pomieszczenie urządzone nowatorsko, jawi się jako te łatwiejsze w utrzymaniu, co za tym idzie bardziej przyjazne. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, możemy już poszaleć i zaprojektować na przykład wyspę kuchenną. Jest nie tylko bardzo modna, wygląda atrakcyjnie wizualnie, ponadto z pewnością ułatwi pracę przy przygotowywaniu posiłków.

Gdy nie możemy sobie pozwolić na wyspę, ze względu na powierzchnię, a zależy nam na funkcjonalności, musimy pamiętać o tak zwanym trójkącie roboczym. Oznacza to, że blat na którym przygotujemy posiłek, kuchenka gazowa, bądź elektryczna oraz zlew muszą być usytuowane w optymalnych odległościach. Ta zasada w sposób znaczący ułatwia codzienną pracę w kuchni. Gdy nie mamy pojęcia o koniecznych odległościach i wysokościach, a chcemy mieć perfekcyjne wnętrze, zlećmy tę pracę projektantowi. Zyskamy pewność, że żaden istotny szczegół nie zostanie przeoczony. Ale to my, jako inwestorzy podejmujemy decyzję o wyborze materiałów oraz technologii. Tutaj nie ma miejsca na bałagan i zbędne bibeloty.

W kuchni warto zaplanować dużo schowków i szuflad, w których pochowamy niezbędne przybory. Począwszy od szafek, po sprzęt, całość musi być możliwie najbardziej funkcjonalna. Przede wszystkim te wymagania muszą spełniać szafki. Najlepiej jeśli ich utrzymanie w czystości wymaga niewielkiego nakładu czasu. Najłatwiej przetrzeć gładką powierzchnię. Gdy zdecydujemy się na lakierowaną płytę MDF, to do wyboru mamy całą gamę barw, od ponadczasowej bieli, przez ognistą czerwień i orzeźwiającą zieleń, po elegancką czerń. Jednak kolory to nie wszystko. Przy tej okazji pomyślmy o nowoczesnych technologiach, które są dostępne na rynku od lat i zdążyły się już „zadomowić” i sprawdzić. Warto tu wspomnieć o systemach hamujących do szuflad. Wystarczy, że lekko ją popchniemy, ona wyhamuje, a następnie sama się domknie. Takie znajdują się między innymi w ofertach firm: AirticBOX i Blum. Należy również odpowiednio dobrać system do obciążenia, jakie będzie musiała dźwigać szuflada. Jeśli planujemy trzymać w niej ciężkie słoiki, lepiej wybrać taki mechanizm, który uniesie nawet 80 kg. Równie efektownie prezentują się szafki kuchenne bez uchwytów. Tu z pomocą przychodzą bardzo podobne urządzenia, jak te, które montujemy w szufladach. Są to mechaniczne wspomagania otwierania i system elektrycznego wspomagania ruchu. Przy wyborze pierwszego, aby zamknąć szafkę wystarczy lekko docisnąć front do korpusu. Gdy decydujemy się na drugie, to system wykonuje za nas pracę i nawet największy front unosi się z łatwością. Dopełnieniem doskonale wykonanych szafek jest blat. Możemy wybrać efektowny granit. Tańszym, ale równie trafnym rozwiązaniem jest blat z konglomeratu. Kolor beżowy, szary lub grafitowy sprawdzi się w każdej kuchni.

Zwieńczeniem jest sprzęt AGD. Warto wybrać taki o najwyższej klasie energetycznej, aby w przyszłości zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Nie bez znaczenia jest stylistyka sprzętu. Wzornictwo urządzeń z lat 50 i 60 XX wieku powraca w nowych stylizacjach urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ doskonale wygląda w nowoczesnych wnętrzach. Możemy zdecydować się właśnie na modną stylistykę retro lub tę hi tech, w zależności od końcowego efektu, jaki chcemy osiągnąć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE