Reklama

„Pierwsze Kroki” w rodzicielstwo.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

„Pierwsze Kroki” w rodzicielstwo. - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Rodzicielstwo to wspaniała przygoda, do której nie łatwo się przygotować.

Nawet, jeśli poczynimy niezbędne starania, to kiedy już nasze upragnione potomstwo przychodzi na świat trzeba na nowo wypracować nowy system reguł i działania, tak żeby nawzajem się poznać, oswoić nową przestrzeń, a przede wszystkim dopasować do rytmu małego człowieka. A ten potrafi być bardzo intensywny. Zarówno czas przed porodem, jak i tuż po – to bardzo ważny moment dla rodziców. Przygotowujemy się na nieznane.

Żeby ułatwić wielkopolskim rodzicom wejście w ten świat Samorząd Województwa Wielkopolskiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu wydał przewodnik „Pierwsze Kroki”. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby przygotować informator możliwie najbardziej kompletnie, fachowo i w przystępnej formule. Zaprosiliśmy do współpracy ekspertki zdrowia psychicznego oraz fizycznego, które specjalizują się w swoich dziedzinach i prowadzą specjalistyczną praktykę. – mówi Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W związku z tym w „Pierwszych Krokach” znajdą Państwo informacje i porady od położnej, pediatry, psycholożki i fizjoterapeutki. – Zależało nam na stworzeniu pigułki informacyjnej, która z jednej strony zabezpiecza najbardziej podstawowe informacje dotyczące rodzicielstwa, a z drugiej pomaga w szukaniu wsparcia w sytuacji, gdyby okazało się, że nasze dziecko potrzebuje bardziej specjalistycznej pomocy – mówi dr Grzegorz Grygiel, Dyrektor ROPS w Poznaniu.

Informator dla rodziców małych dzieci „Pierwsze Korki” można podzielić na dwie części. Pierwsza to wkład merytoryczny dotyczący rodzicielstwa. Zebrano tutaj najważniejsze informacje na temat m.in. opieki nad noworodkiem, karmienia piersią, wizyty patronażowej pediatry, stanów infekcyjnych dzieci, wsparcia psychologa np. w sytuacji depresji poporodowej, czy porad i wskazówek od fizjoterapeutki, która pokazuje przykładowe techniki pielęgnacji dziecka. Druga część natomiast – zawiera informacje na temat tego co robić w sytuacji, kiedy rozpoznamy, że nasze dziecko mogło urodzić się z niepełnosprawnością, której w pierwszych tygodniach lub miesiącach jego życia nie udało się zauważyć. W „Pierwszych Krokach” przeczytamy kilka rad od matki dziecka z niepełnosprawnością o tym – co warto zrobić na samym początku. Znajdziemy tutaj również informacje o szpitalnych oddziałach dziecięcych w Wielkopolsce oraz placówkach rehabilitacyjnych i oddziałach dziennego pobytu świadczących usługi w ramach NFZ.

„Pierwsze Kroki” w 2022 roku będę bezpłatnie dystrybuowane w wielkopolskich szpitalach na oddziałach porodowych. Informator będzie również dostępny w formie pliku PDF do pobrania ze strony internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu: https://rops.poznan.pl/pierwsze-kroki/.

Artykuł przygotowany we współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego.

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE