Reklama

W zdrowiu i spokoju

Opublikowano:
Autor:

W zdrowiu i spokoju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Jeśli jesteś osobą samotną w podeszłym wieku i pragniesz spędzić jesień życia w spokojnej, domowej atmosferze pod opieką profesjonalnej kadry medycznej i opiekuńczej – odwiedź Dom Zdrowia i Spokoju w Szelejewie. Placówka oferuje także zabiegi lecznicze i fizjoterapeutyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Dom Seniora

Dom Seniora, przeznaczony dla 55 mieszkańców, jest w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i pozbawiony barier architektonicznych. Znajdą tu całodobową opiekę zarówno osoby starsze, jak i przewlekle chore oraz niepełnosprawne. Pensjonariusze mają zapewnione kompleksowe wsparcie lekarzy i pielęgniarek, a także zabiegi lecznicze i fizjoterapeutyczne. Mieszkają w komfortowych 1-, 2- lub 3-osobowych pokojach z łazienkami. We wszystkich pokojach zainstalowane są uchwyty inwalidzkie oraz urządzenia przywoławcze. W budynku znajdują się dwie windy, w tym jedna dla mieszkańców Domu Seniora. Do dyspozycji pensjonariuszy są również biblioteka, jadalnia (wyżywienie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb mieszkańca) oraz przestronna świetlica z wyjściem na duży taras wypoczynkowy. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się ogród, park, pałac oraz zabytkowy kościółek.

Pensjonariusze mają również możliwość uczestniczenia w turnusach rehabilitacyjnych, w trakcie których korzystają z szeregu zabiegów leczniczych i fizjoterapeutycznych.

Dofinansowanie pobytu

Pobyt w całodobowym domu opieki jest komercyjny. Dyrekcja ośrodka zawiera umowę cywilno-prawną z pacjentem lub jego opiekunem prawnym, która określa warunki pobytu, zakres świadczonych usług medycznych, w tym wykonywanych zabiegów leczniczych i usług opiekuńczych dla osób starszych oraz wszelkie koszty. Jeżeli emerytura seniora jest zbyt niska, a jemu samemu potrzebna jest pomoc, istnieje możliwość dofinansowania do pełnej odpłatności za pobyt ze środków gminnych lub miejskich ośrodków pomocy społecznej.

Jeżeli senior posiada własne mieszkanie, może je po prostu wynająć, a pieniądze, które pozyska dołożyć do swojej emerytury.

Jednym z nowszych sposobów pozyskania środków może być hipoteka odwrócona. Pozwala ona w bezpieczny i łatwy sposób uzyskać pieniądze, które zainwestowało się w swoją nieruchomość. Wysokość odwróconego kredytu hipotecznego zależna jest przede wszystkich od wartości mieszkania. Pieniądze uzyskane dzięki „hipotece odwróconej” pozwolą uniezależnić się od rodziny.

Jest to sposób uzyskania funduszów skierowany zarówno do osób samotnych, jak i małżonków. Taką umowę mogą podpisać również osoby, które są współwłaścicielami nieruchomości czy w ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej.

Dla osób po leczeniu szpitalnym

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przeznaczony jest dla 27 pensjonariuszy. Oferta obejmuje całodobową opiekę osób przewlekle chorych, które zakończyły leczenie szpitalne, jednak ze względu na stan zdrowia i brak możliwości samodzielnego funkcjonowania wymagają stałego nadzoru lekarskiego, profesjonalnej rehabilitacji i pielęgnacji.  Mieszkańcami Zakładu są także osoby żywione dojelitowo.

Pensjonariusze pozostają pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską, korzystają z zabiegów usprawniających i fizykoterapii. Mają również zapewnione niezbędne badania diagnostyczne i specjalistyczne konsultacje oraz terapię i psychoterapię.

Rehabilitacja i fizjoterapia

Turnusy rehabilitacyjne: komercyjny oraz finansowany przez PFRON to kolejna oferta Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie. Przez 7 lub 14 dni możemy skorzystać z indywidualnie dobranych zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych (m.in. laseroterapia, kinezyterapia, elektroterapia, krioterapia), terapii zajęciowej oraz opieki lekarskiej i logopedycznej. Osoby z afazją poudarową mają zapewnione wsparcie logopedy. W ofercie turnusów znajdują się też specjalne programy leczniczo-rehabilitacyjne dla osób będących po udarze mózgu oraz dla osób po zabiegu wszczepienia endoprotezy.

Pacjenci zakwaterowani są w obiekcie hotelowym, w pełni dostosowanym architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Skontaktuj się z nami:


tel. 65 572 15 38; 502 549 114
e-mail: info@dzis.eu
Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A, 63-820 Piaski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE