Reklama

Autobus dla stowarzyszenia w Miejskiej Górce

Opublikowano:
Autor:

Autobus dla stowarzyszenia w Miejskiej Górce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce otrzymało nowy autobus Mercus MB Sprinter. Kosztował 325 tys. zł i służyć będzie uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Autobus zakupiło Starostwo Powiatowe przy współudziale wszystkich gmin, Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Łaszczynie oraz Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce. Akcja otrzymała również wsparcie przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (70% kosztów zakupu).

Oficjalne przekazanie autobusu odbyło podczas spotkania samorządowców w Gołaszynie. Poświęcenia pojazdu dokonał ks. Mateusz Drob, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Rawiczu.

- Bardzo dziękuję za zrozumienie naszych potrzeb i finansowe wsparcie włodarzom gmin, kombinatowi w Łaszczynie oraz Zarządowi Powiatu - powiedziała Anna Hejducka, prezes Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce. - Liczymy na dalsze wsparcie w przyszłym roku, gdyż niezbędny jest drugi, podobny pojazd. Będziemy się o niego starać. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE