Uczniowie z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczestniczyli w prestiżowych debatach oksfordzkich, które odbyły się w Poznaniu na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Były to drugie mistrzostwa Polski, a do trzydniowej rywalizacji zgłosiło się ponad 50 ekip. Ideą tych spotkań jest umożliwienie młodzieży z całej Polski rozwijania umiejętności debatowania, czyli komunikowania i rywalizowania w pojedynkach na słowa. Każda zgłoszona 4-osobowa drużyna, w eliminacjach, rozegrała 3 pojedynki. 6 tematów zostało udostępnionych uczestnikom na tydzień przed potyczkami.
Do potyczek eliminacyjnych należało przygotować argumenty dla obydwóch stron. Drużyna I LO - Jakub Woźny, Adam Płóciennik, Bartosz Łukowiak i Piotr Straburzyński - zmierzyła się z grupami z Warszawy, Bochni i Białegostoku. Z Warszawą przegrała, dwa następne pojedynki wygrała. Nie wystarczyło to jednak, by zakwalifikować się do finału.
Rawiccy uczniowie bronili tezy: „Zdobycie statuetki Oskara jest miarą talentu aktorskiego”, natomiast w dwu pozostałych tezach: „Ryszard Kukliński nie zasługuje na miano polskiego bohatera narodowego” oraz „Suwerenna Ukraina to warunek suwerenności Polski” byli grupą opozycji.
II Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu reprezentowali uczniowie klasy I a o profilu biologiczno-chemicznym: Marta Lorek, Maria Gniazdowska, Wiktor Kowalonek, Hubert Węcłaś, Małgorzata Skaczyło, Zuzanna Radojewska i Anna Ignatowicz. Zmierzyli się ze szkołami ze Swarzędza , Gorzowa Wielkopolskiego i Leszna. Przeprowadzali dyskusje na następujące tematy : „W czasach Polski Ludowej, Kościół katolicki był najważniejszą instytucją walczącą o wolność”, „Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu” oraz „W Polsce powinno się przywrócić obowiązkową służbę wojskową”. (WJ)