reklama

Drugi, wypełniony zróżnicowanymi imprezami, dzień RawiKonu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drugi, wypełniony zróżnicowanymi imprezami, dzień RawiKonu - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
141
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaDrugi dzień trzeciej edycji RawiKonu, podobnie jak pierwszy, wypełniony był po brzegi różnorakimi atrakcjami. Imprezy (spotkania autorskie, warsztaty, prelekcje, gry RPG z mistrzami, animacje) nakładały się na siebie, każdy mógł znaleźć coś interesującego. Nie zbrakło propozycji również dla dzieci.
reklama

Dorośli i dzieci tłumnie odwiedzili Multibibliotekę w Rawiczu, która już od godzin rannych tętniła życiem. Liczne stragany z fantastycznymi gadżetami, grami i książkami budziły zainteresowanie publiczności. Było też „coś na ząb”, chociaż ceny nieco odstraszały.

Konkurs plastyczny i spotkania autorskie - Jakub Ćwiek i Weronika Ancerowicz

Pierwszym, oficjalnym punktem programu drugiego dnia RawiKonu, było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację, którego tematem były „Fantastyczne Stworzenia”. Napłynęło blisko 400 bardzo ciekawych prac, w różnych technikach.

reklama

Potem odbyły się dwa zróżnicowane spotkania autorskie, jedno po drugim. Pierwsze z Jakubem Ćwiekiem* - najbardziej zainteresowało miłośników nietypowej fantastyki i thrillerów.

Drugie - z pisarką i blogerką Weroniką Ancerowicz* - kierowane było głównie do młodzieży. Ta bowiem tematyka dominuje w jej twórczości.

Warsztaty, prelekcje, gry RPG z mistrzami

Już od południa rozpoczęły się zróżnicowane warsztaty, kierowane praktycznie do wszystkich grup wiekowych. Były to, między innymi, warsztaty Lego z „ Ciocią od Klocków”, czyli Joanną Krysztoforską, komiksowe, prowadzone przez Daniela Odiję i Wojciecha Stefanieca, czy dla dzieci o dinozaurach, które prowadził Szymon Górncki.

reklama

Praktycznie cały czas trwały sesje gier RPG z mistrzami, przeprowadzono 10 różnotematycznych prelekcji, między innymi o grach video, animacji i słowiańskim folklorze w popkulturze. Odbył się także quiz filmowo - serialowy przygotowany przez Kamila Wójcika, pod hasłem „Fantastycznie Ciekawa Kultura”

Koncert tria folkowego Aždaja

Jeszcze podczas trwania warsztatów przed Multibibioteką, na scenie Dziedzińca Kultury, wystąpiło trio folkowe Aždaja, wprowadzając nieco nostalgiczną atmosferę średniowiecznej muzyki i kultury. Gościcinie towarzyszyła im wokalistka Dziewanna. Był to w zasadzie ostatni akcent tegorocznego RawiKonu. Co ciekawe, nazwa formacji pochodzi ze staroperskiego języka, Aždaja to Smok.

reklama

Jak przebiegał wczorajszy, pierwszy dzień trzeciej edycji RawiKonu, można przeczytać TUTAJ

*Jakub Ćwiek (ur. 24 czerwca 1982 w Opolu) – pisarz, komik stand-upowy, dziennikarz. Autor ponad trzydziestu książek, w tym bestsellerowych cyklów fantastycznych „Kłamca” i „Chłopcy”, horroru „Ciemność płonie” i kryminałów noir „Grimm City” i serii z Drelichem.

reklama

Ćwiek współpracuje także z Wojciechem Chmielarzem, czego ostatnim owocem jest audioserial „Skowyt” dla serwisu Audioteka, a także kryminalne słuchowisko „Niech to usłyszą” dla Radia Zet. W 2023 r. założył wydawnictwo Pulp Books.

*Weronika Ancerowicz to pisarka, która urodziła się w 1997 r. Absolwentka Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła od najmłodszych lat. Pracowała jako redaktorka w wydawnictwie, następnie jako copywriter i specjalistka ds. contentu marketingowego.

Od kilku lat pisze literaturę młodzieżową i obyczajową. Prowadzi bookstagrama, na którym umieszcza liczne recenzje i pracuje jako copywriter. Zadebiutowała książką „Pokochaj albo zabij” w cyklu „Pod przykrywką” (2022 r.). To powieść obyczajowa, w której główna bohaterka próbuje zmierzyć się ze światem narkotyków. W tym samym roku ukazała się kontynuacja tej publikacji „Pokochaj albo zniszcz”. Obie części zostały wydane przez Wydawnictwo NieZwykłe.

Weronika Ancerowicz w 2023 r. wydała kolejny cykl książek skierowany do młodego czytelnika. serii „Westwood Academy”. Pierwszy ukazał się wolumin „For Sure Not You”, a następnie tom drugi „Maybe you”. Obie części opublikowało Wydawnictwo NieZwykłe.

*Aždaja to poznańskie trio folkowe prezentujące muzykę średniowieczną, etniczną i fantasy. Przy użyciu tradycyjnych instrumentów z epoki zespół przenosi słuchaczy do czasów dawnych rycerzy i dam, ale też karczemnych śpiewów, zabaw plebejskich i tańców.

Laureaci konkursu plastycznego „Fantastyczne Stworzenia”

Kategoria 10 - 13 lat: I miejsce - Monika Klejewska

Kategoria 14 - 18 lat: I miejsce – Ewa Berrnacka

Kategoria powyżej 18 lat: I miejsce – Przemysław Przyjemski

Przyznano także 5 wyróżnień.

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo