Reklama

Duży sukces licealistów z Miejskiej Górki

Opublikowano:
Autor:

Duży sukces licealistów z Miejskiej Górki  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Z tabletem, bonami upominkowymi, a także nagrodę główną w postaci wyjazdu do Brukseli wrócili uczniowie Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Wiktor Miedziński, Beata Szotkiewicz i Patrycja Lorenc pod opieką nauczycieli Małgorzaty Czapiewskiej uczestniczyli w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku.

Zmagania licealistów z całej Polski odbyły się na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Etap finałowy, w którym brali udział uczniowie miejskogóreckiej placówki, składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej.

- Część pisemna miała formę testu. Część ustna polegała na rozmowie z Komisją Konkursową. Pytania komisji dotyczyły wybranego tematu eseju, który uczniowie musieli przesłać wcześniej do oceny - relacjonuje Dorota Kempa z ZS w Miejskiej Górce i dodaje, że do części ustnej kwalifikowała się tylko dziesiątka uczniów. - Nasza cała trójka okazała się bezkonkurencyjna - chwali nauczycielka.

Ostateczny wynik konkursu ustalano na podstawie sumy punktów, a nie bez znaczenia była również wartość pracy pisemnej.

- Rywalizacja była bardzo zacięta. Komisja podkreślała wysoki poziom merytoryczny uczestników. Ale nasi i tym razem zgarnęli wszystko - mówi dumna nauczycielka.

Ostatecznie, Wiktor Miedziński zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a grupowo drużyna z Miejskiej Górki również okazała się najlepsza.

- Wiktor w nagrodę otrzymał tablet, a dziewczyny bony upominkowe. Ale to nie wszystko - otrzymaliśmy także nagrodę główną, czyli wyjazd do Brukseli - wymienia Dorota Kempa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE