Reklama

Reklama

Dwie wystawy, dwie bardzo różne propozycje artystyczne

Opublikowano: sob, 18 wrz 2021 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Muzeum Ziemi Rawickiej odbył się wernisaż wystawy Sylwii Erbert-Hoja „Jak zapełnić Nieobecność”, a w galerii Sala Piecowa przy rawickim domu kultury zainagurowano ekspozycję „Szukając światła w mroku” Natalii Skopińskiej.

Reklama

Sylwia Erbert-Hoja wystawiła głównie grafikę komputerową i fotografie dokumentujące jej instalacje i obiekty w plenerze. Jest to bardzo różnorodny przekrój zainteresowań artystki, którą fascynuje tajemnica istnienia.

- Miejsce, przedmiot, ubranie, fotografia staje się ekwiwalentem osoby, pamięcią o zdarzeniach, wyobrażeniem tego, co było - mówiła. - W codzienności odnajduję symbole. Poprzez nie staram się zrozumieć, formułować i wyrażać wartości, które są dla mnie ważne.

Wystawę można zwiedzać do końca października.

Natalia Skopińska eksponuje obrazy z cyklu poświęconego kwiatom i emocjom. Cykl „Szukając światła w mroku” został poświęcony rododendronom, w rożnych fazach ich życia.

- Mrok to przestrzeń dla negatywnych emocji - powiedziała. - Kiedy przed nimi uciekam sięgam po to, co jest dobre w wartościowe - światło. Jedno i drugie jest potrzebne, by zachować równowagę.

Wernisaż muzycznie ubarwiły Agata Świerz i Marta Handke. Wystawę można oglądać do 8 października.

Sylwia Erbert-Hoja w latach 1991-1996 studiowała w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski). Dyplom uzyskała w pracowni rysunku prof. Jana Berdyszaka. Od 1996 r. pracuje w Miejskim Biurze Wystaw Artystycznych w Lesznie. Zajmuje się prowadzeniem działań o charakterze edukacyjnym: zajęcia i warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Jest kuratorką wielu wystaw, koordynatorką projektów edukacyjnych i wystawienniczych. Jej główne artystyczne zainteresowania to instalacje i obiekty.

Natalia Skopińska mieszka w Golinie Wielkiej. Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Komunikacja Wizerunkowa, specjalizacja branding (budowanie świadomości marki). W Zespole Szkół Elektroniczno - Telekomunikacyjnych uczy przedmiotów zawodowych (technika reklamy), a w TEB Edukacja, również w Lesznie, prowadzi kurs grafiki komputerowej Oprócz malarstwa jej pasją jest pszczelarstwo. Wraz z narzeczonym prowadzi pasiekę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.