Reklama

Ekonomia w praktyce

Opublikowano:
Autor:

Ekonomia w praktyce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W roku szkolnym 2014/2015 I LO w Rawiczu przystępuje do realizacji innowacyjnego programu nauczania przedmiotu „Ekonomia w praktyce”. Zajęcia będą prowadzone w oparciu o komputerową, edukacyjną grę symulacyjną Hotel Stars. Uczniowie będą wcielać się w osoby zarządzające niewielkimi przedsiębiorstwami.

Scenariusz gry obejmuje 16 rund decyzyjnych. Każda z nich to nowe, coraz trudniejsze etapy. Dotyczą sfery ekonomicznej, etycznej oraz problematyki zrównoważonego biznesu.

Gra uzupełniona będzie o serię wykładów oraz ćwiczeń, dzięki którym uczniowie pogłębią swoją wiedzę i wykształcą umiejętności potrzebne w sferze symulacyjnej. Uczestnicy nie będą konkurować ze sobą bezpośrednio. Poprzez system rankingowy będą mogli porównywać swoje wyniki z osiągnięciami innych uczestników z całego kraju.

Zastosowanie gier dydaktycznych w edukacji podnosi efektywność nauczania, zwiększa zaangażowanie emocjonalne uczniów oraz pozwala na zdobycie „wiedzy praktycznej”. Wdrożenie pilotażowego projektu możliwe jest dzięki Fundacji Rozwoju Inicjatyw Edukacyjnych w kooperacji z Management Services. (WJ)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE