reklama
reklama

„Podróżnik” w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej. Fascynująca wirtualna podróż po Jordanii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

„Podróżnik” w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej. Fascynująca wirtualna podróż po Jordanii - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
32
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Kultura Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Rawiczu, na spotkaniu z cyklu „Podróżnik”, po raz kolejny gościła Izabelę Seifert, która opowiadała o podróży do Jordanii, odbytą w 2010 roku.
reklama

Izabela Seifert niezwykle ciekawie, wręcz fascynująco mówiła o tej grupowej, zorganizowanej wyprawie z przewodnikiem. Jej trasa wiodła z Akaby do Ammanu, z kilkoma noclegami po drodze, które stanowiły bazę do zwiedzania okolicznych atrakcji.

- Już sama podróż do Jordanii była niesamowitym przeżyciem - opowiadała Izabela Seifert. - Lecieliśmy samolotem do Szarm el Szejk w Egipcie, potem jechaliśmy autokarem przez dwie granice izraelskie do Akaby. W samolocie była klimatyzacja, komunikat mówił, że lecimy na wysokości ponad 11 km, a temperatura na zewnątrz wynosi - 47 ͦ C. Gdy wyszłam na płytę lotniska w Egipcie miałam wrażenie, że się zaraz ugotuję! Potem były trochę przerażające odprawy na granicach z Izraelem. Stojące w szerokim rozkroku młode kobiety z pistoletami maszynowymi, napędziły mi stracha.

Pierwsze wrażenia podróżniczki z Jordanii wiązały się ze zwiedzaniem pobliskiej pustyni, która zachwycała różnorakimi skalnymi formami i całą gamą ich barw, od czerwieni poprzez brązy i żółcie, do bieli.

Kolejnymi punktami podróży po Jordanii, gdzie zatrzymano się dłużej na zwiedzanie była Petra, starożytne skalne miasto, Gerasy, jedne z najlepiej zachowanych miast rzymskich, okolice Morza Martwego, najniżej położonego i najbardziej słonego zbiornika wodnego na świecie i Amman, nowoczesna i zarazem zabytkowa stolica tego państwa.

Izabela Seifert podkreślała, że Jordania to fascynujący, pełen kontrastów i tajemnic kraj. Kryje wiele niezbadanych do końca miejsc, jak jaskinie, kaniony, czy starożytne ruiny. Oferuje niesamowite krajobrazy, od pustynnych wydm, po górzyste doliny i skalne „naturalne rzeźby”. W swojej opowieści łączyła historię zwiedzanych miejsc ze współczesnością, barwnie mówiąc o kulturze, strojach, kuchni, miejscowych przyprawach i czasem niecodziennych zwyczajach, jak na przykład sposobach wiązania przez mężczyzn chusty na głowie.

Spotkanie oprawione było zdjęciami i filmami, autorstwa jej męża Macieja Rybackiego, który dokumentował całą wyprawę.

Już jutro (14.02.2024) o godz. 11.00 Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Rawiczu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Historia sztuki - cena talentu”, które prowadzi Helena Szczypko.

O poprzednim spotkaniu z cyklu „Podróżnik”, którego tematem była podróż do wschodniej Sycylii, można przeczytać TUTAJ

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama