Reklama

Finisz „Ligi Angielskiej”

Opublikowano:
Autor:

Finisz „Ligi Angielskiej” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W  ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole” w I LO w Rawiczu od listopada 2013 r. uruchomiony został program edukacyjny „Liga Angielska”, który był realizowany za pomocą teletransmisji (wideokonferencje).

Do udziału w projekcie zaproszono 24 szkoły ponadgimnazjalne z całej  Wielkopolski. I LO było jedyną szkołą z powiatu rawickiego.

Liga odbywała się co miesiąc, każda placówka pojedynkowała się z innymi, w różnych konfiguracjach. Za  każdym razem konkurs dotyczył innej tematyki: historia Anglii, geografia USA,  gramatyka i słownictwo języka angielskiego, literatura brytyjska, literatura amerykańska,  historia USA . Zdobyte punkty były sumowane, a zwycięzca zostanie wyłoniony w czerwcu.

Przebieg pojedynków przypominał  teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Pytania, kierowanie do poszczególnych drużyn, zadawała komisja znajdująca się w Poznaniu (UAM, filologia angielska). Każde pytanie było czytane po angielsku, a uczniowie mieli 15 sekund na odpowiedź.
Ekipa I LO ostatecznie zajęła siódme miejsce. (WJ)

W każdej rundzie (odbyło się ich 7) udział brała inna drużyna I LO, powołana z grupy, którą tworzyli: Adam Płóciennik, Bartosz Godyla, Mikołaj Skromny, Rafał Skotarek, Patrycja Nowak, Patrycja Sieczkarek, Julianna Wojtyczka, Michał Sowiński, Bartosz Łukowiak, Zuzanna Poleszak, Agata Gierlik  i Alicja Kempa


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE