Impreza zgromadziła około 150 osób, a z ramienia DPS Osiek bardzo sprawnie prowadzili ją Ewa Kasprzak, Tomasz Zych i Robert Czarnecki. W konkursie zaprezentowało się 9 zespołów: DPS w Rogowie, ŚDS w Rawiczu, DPS w Chwałkowie, DDP w Rawiczu, DPS w Osieku, DPS w Jarogniewicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce, DPS w Pakówce oraz DPS w Baszkowie.
- Celem gali jest przede wszystkim dobra, beztroska zabawa, ale również promocja talentów - powiedziała na otwarcie konkursu dyrektorka DPS w Osieku, Iwona Tuszyńska-Wałkiewicz. - Brawa i uznanie należą się wykonawcom, trzeba pamiętać, że część z nich to osoby sprawne inaczej, ale również kadrze, która je przygotowała do występu: reżyserom, scenarzystom, choreografom i charakteryzatorom. Muzyka łagodzi obyczaje, łączy także pokolenia, oby tak się stało dzisiaj. Życzę państwu dobrej zabawy!
Prezentacje przypominały trochę telewizyjną formułę „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wykonawcy „wcielali się” w gwiazdy polskiej piosenki, a przed każdym inscenizowanym występem można było posłuchać fragmentu oryginału. Publiczność mogła wysłuchać i oklaskiwać „występujące na scenie” takie formacje, jak Czerwone Gitary, T.Love, a także solistów - Krzysztofa Krawczyka, Dodę czy Danutę Rinn.
Po każdym występie prowadzący przeprowadzali krótki wywiad z wykonawcami.
Gdy zakończyła się pierwsza część prezentacji, nastąpił słodki poczęstunek, ubarwiony recitalem Marzeny Kurpisz. Nagrodzono ją burzą braw i nie obyło się bez bisu. Po niej wystąpił zespół taneczny z Osieka w choreografii terapeutki Kingi Dolnej w tańcu „Tai Chi”, i rozpoczęła się druga część prezentacji konkursowych, a później na scenie pojawiła się „Kapela góralska z Osieka”, która rozbawiła publiczność, a po niej zespół „Ślepy los”, również z Osieka.
Po tych występach nastąpił obiad, który podawało 30 opiekunek i terapeutek z DPS Osiek. W oczekiwaniu na werdykt jury, w brawurowym tańcu wystąpili pracownicy tej placówki.
Ogłaszając werdykt jury Tomasz Bzdęga nie krył podziwu dla wykonawców.
- Przeżyliśmy wiele wspaniałych, radosnych chwil - powiedział. - Poziom prezentacji był bardzo wysoki i wyrównany, mieliśmy twardy orzech do zgryzienia. Wyszyscy zasługiwali na nagrody, ale regulamin konkursu jest nieubłagany.
Jeszcze przed ogłoszeniem wyników, głos zabrał wicestarosta Jakub Moryson. Podziękował organizatorom za wspaniałą imprezę, wyraził podziw dla wykonawców i rzucił hasło - do zobaczenia za rok!
Jury Gali Muzycznej „Bo jak nie my, to kto” w Rawiczu (Tomasz Bzdęga, reprezentujący Dom Kultury w Rawiczu - przewodniczący, piosenkarki Marzena Kurpisz i Weronika Marchewka) zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:
I miejsce - Dom Dziennego Pobytu w Rawiczu za piosenkę „Prawy do lewego”. W imieniu zdobywców I miejsca Hanna Kunicka za przygotowanie występu, podziękowała Magdalenie Zamoroce
II miejsce - DPS Osiek za piosenkę „Byle było tak”
III miejsce - DPS Pakówka za piosenkę „Bóg”
Nagroda publiczności - DPS Jarogniewice za piosenkę „Kto ma tyle wdzięku co ja”
Wyróżnienia - Małgorzata Wieczorek DPS Rogowo, Liliana Hasik ŚDS w Rawiczu, Hanna Kunicka DDP w Rawiczu, Anita Drywa DPS w Baszkowie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.