Reklama

Goście z Indii i Brazylii w Rawiczu

Opublikowano:
Autor:

Goście z Indii i Brazylii w Rawiczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Gimnazjum Nr 1 w Rawiczu gościło dwoje studentów-praktykantów zagranicznych: Navaz Bilimoria z Indii oraz Rafaela Tabosa Loureiro z Brazyli. Przyjechali w ramach w ramach programu „Zrozumienie międzykulturowe”, którego głównym celem jest nauczenie uczniów tolerancji wobec odmienności kulturowej oraz poszerzenie ich horyzontów. Projekt pilotowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Ekonomii i Handlu AIESEC.

Przez tydzień praktykanci przeprowadzili około 40 godzin zajęć. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej kulturę Indii oraz Brazylii. Dowiedzieli się o religiach panujących w Indiach, o historii i geografii tego kraju, starodawnych zwyczajach oraz współczesności. Największą atrakcją (zwłaszcza dla dziewcząt) było ubieranie sari, czyli tradycyjnej sukni noszonej przez hinduskie kobiety oraz nauka tradycyjnego tańca. Rafael opowiadał uczniom o Brazylii - szczegółowo mówił o jedzeniu, karnawale i brazylijskiej piłce nożnej.

Jeden dzień uczniowie spędzili w kuchni i świetlicy szkolnej, przygotowując tradycyjne dania polskie, a goście przygotowali swoje narodowe potrawy. Zwiedzili też Rawicz, co było okazją do odwiedzin w domach uczniów. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE