Reklama

Historia Rawicza na kartach pocztowych i fotografiach

Opublikowano:
Autor:

Historia Rawicza na kartach pocztowych i fotografiach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Rawicz. Urząd gminy wydał nowy album - „Rawicz na starych pocztówkach i fotografiach. Rynek i śródmieście”.

Prace nad książką trwały ponad pół roku, a liczy ona 250 stron. Album jest pięknie wydany, a oparty jest gównie o prywatne zbiory pocztowek Macieja Formanowicza, uzupełnione jego tekstami i Marty Hamielec - dokumentalistki historii regionu, pracującej w Muzeum Ziemi Rawickiej.

Wstęp o wątkach z historii miasta i obiegu kart pocztowych - podobnie jak pozotałe opisy do pocztówek i zdjęć - opracowany jest w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Publikacja zawiera również tabelę z nazwami ulic i placów w Rawiczu, systematyzując je w układzie nazw niemieckich przed 1920 rokiem, nazw polskich po 1920 i po 1945 roku oraz aktualnych. Ciekawostką są mapy pochodzące z różnych okresów historycznych.

Album wydano w nakładzie 1.000 egzemplarzy, kosztuje 20,30 zł. Ma twardą oprawę, duży format (270x205 mm), kredowy papier, a całość została graficznie opracowana przez Annę Gano. Szata graficzna nawiązuje do materiałów promocyjnych wydanych w tym roku przez Urząd Miejski Gminy Rawicz - gry typu memo opartej na fotografiach miasta czy kalendarza ściennego, co pozwala na skompletowanie ciekawego zestawu upominków.

Książka jest niewątpliwym rarytasem, dostępna jest w dwóch punktach sprzedaży: w recepcji hostelu OSiR (ul. Spokojna) oraz w Galerii Sala Piecowa w Domu Kultury w Rawiczu na kiermaszu upominków związanych z Gminą Rawicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE