Reklama

I LO w Rawiczu w „Wielkopolskiej Superlidze Liceów”

Opublikowano: 13 maja 2021 05:34
Autor: Włodzimierz Jędrzejczak

I LO w Rawiczu w „Wielkopolskiej Superlidze Liceów” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu zakwalifikowało się do Projektu „Wielkopolska Superliga Liceów”, realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Reklama

Projekt zakłada udział 24 szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących) z województwa wielkopolskiego osiągających wyniki kształcenia powyżej średniej dla województwa oraz udział 576 uczniów i 72 nauczycieli tych szkół. Turniej prowadzony będzie w trybie online od przyszłego roku szkolnego, dzięki wyposażeniu szkół biorących udział w projekcie w zestawy wideokonferencyjne.

Każdy zespół uczniowski powinien składać się z co najmniej trzech uczniów. Rozgrywki będą obejmowały trzy ligi przedmiotowe (trzy zespoły uczniowskie). Uczniowie będą uczestniczyli w rozgrywkach online podczas 24 rund. Zespoły ze szkół, obserwując się na monitorach, będą odpowiadały na pytania zadawane przez komisję turniejową składająca się z wykładowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkoły rywalizują przez siedem miesięcy.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące zadania: wyposażenie 24 szkół biorących udział w projekcie w zestawy wideokonferencyjne niezbędne do realizacji dodatkowych zajęć edukacyjnych, realizacja 64 godzin dodatkowych zajęć edukacyjnych w formie rozgrywek ligowych w ramach 3 lig - j. angielskiego, matematyki, historii, podczas których uczniowie będą odpowiadali na pytania przygotowane przez pracowników naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz konferencja podsumowująca realizację projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.