Szkoła podstawowa w Pakosławiu uzyskała grant w programie „Lekcje z Twórcą Ludowym”, organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, którego głównym zadaniem jest pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa i tradycji.
- Program stawia nacisk na proces międzypokoleniowego przekazu tradycji, wzrost świadomości społecznej w zakresie wartości kultury lokalnej, tradycji i twórczości ludowej oraz ratowanie lokalnego dziedzictwa - tłumaczy Regina Dybowska.
Podczas zajęć, organizowanych w ramach projektu, uczniowie nie tylko poznawali bogatą historię i symbolikę regionalnych wzorów, ale również mieli możliwość samodzielnego wykonania choinek, obrazków i innych dekoracji. W tym przedsięwzięciu wspierali ich nauczyciele: Joanna Kusztelak, Hanna Sierpowska oraz Eugeniusz Głowacz. Efekty ich pracy były imponujące i zostały zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Publicznej w Pakosławiu.
Projekt „Hafty chazackie - nasze dziedzictwo” to nie tylko okazja do nauki nowych umiejętności, ale również szansa na przybliżenie dzieciom bogatej historii i kultury regionu. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, twórców ludowych i samych uczniów, udało się stworzyć wyjątkową inicjatywę, która z pewnością pozostawi trwały ślad w pamięci uczestników.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.