Reklama

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Opublikowano:
Autor:

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Wszystkie szkoły w Polsce uroczyście obchodziły rozpoczęcie nowego roku nauki. W rawickim I LO akademia odbyła się w sali sportowej. Zgodnie z tradycją, przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie, w którym zadeklarowali, że godną postawą, dążeniem do zdobywania wiedzy i kulturą osobistą świadczyć będą o dobrym imieniu placówki. Podczas uroczystości Michał Chudy i Adam Rojda otrzymali gratulacje i dyplomy uznania za sukcesy sportowe (pływanie).

W tym roku w I LO kształcić się będzie 294 uczniów. Nauka w klasach pierwszych przebiegać będzie w oddziałach o profilach: matematyczno-fizycznym, biologiczno-chemicznym, humanistycznym i matematyczno-geograficznym.

W Zespole Szkół Nr 3 uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie, dyrektor placówki, Żaneta Gocek powitała wszystkich zebranych na boisku szkolnym i omówiła organizację roku szkolnego. Uroczystość zakończyło otwarcie nowoczesnej pracowni chemicznej, której to celem jest umożliwienie uczniom samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń oraz obserwacji mikroskopowych potwierdzających w praktyce zdobytą wiedzę teoretyczną. po części oficjalnej delegacja uczniów wraz z opiekunem samorządu szkolnego, Dariuszem Flaszą, udała się pod pomnik żołnierza polskiego, by złożyć kwiaty. w ten sposób uczczono pamięć poległych podczas ii wojny światowej. pozostali uczniowie przeszli do klas, w których spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczęcie roku szkolnego obchodził na boisku. Dyrektor placówki, Krzysztof Jarosz, powitał zaproszonych gości, nauczycieli oraz wszystkich uczniów. W tym roku szkolnym pierwsze klasy kształcić się będą w zawodach: technik ekonomista, budownictwa, logistyk, elektryk, teleinformatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Utworzone zostały także trzy klasy zasadniczej szkoły zawodowej.  Po części oficjalnej uczniowie z wychowawcami przeszli do swoich klas.  (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE