Reklama

„Jesień z Muzyką” - koncert w Miejskiej Górce

Opublikowano:
Autor:

„Jesień z Muzyką” - koncert w Miejskiej Górce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W sali widowiskowej miejskogóreckiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej odbyła się kolejna odsłona „Jesieni z Muzyką”.

Prezentacjom muzycznym towarzyszyły dwie wystawy. Pierwsza ekspozycja była jakby „podróżą w czasie”, gdyż prezentowane były okładki płyt winylowych z lat 70. i 80. Udostępnił je ks. Lech Zeuschner, emerytowany proboszcz parafii Kołaczkowice. Drugą, była wystawa sprzętu muzycznego, rawickiego sklepu „Music & Sound”.

Na samym początku tego muzycznego spotkania, dyrektor OKSiAL Marek Stach podkreślił, że muzyka łączy pokolenia. Nawiązał do całorocznych inicjatyw, które z założenia mają prezentację różnych gatunków muzycznych. Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły oraz wychowanki Mirosława Szymankiewicza z Miejskiej Górki, uczące się pod jego kierunkiem gry na gitarze. Kolejno wystąpiły: Katarzyna Głowaczyk, Aleksandra Bermann, Julita Tomaszewska oraz Wiktoria Sztur.

Pierwszym zespołem na koncercie była formacja „Mental Melody”. Tworzą ją muzycy z Miejskiej Górki i Rawicza. Zaprezentowany program oparty był na własnych kompozycjach oscylujących wokół ambitnego popu z domieszką rocka. Jako drudzy wystąpił duet gitarowy „Acoustic Project”, który tworzą Mirosław i Daniel Szymankiewiczowie z Miejskiej Górki. Wykonali swoje kompozycje, oscylujące wokół bluesa, jazzu i flamenco, a pochodzące głównie z ich niedawno wydanej płyty „Sky”. Trzecią, jakby na deser, formacją, która zaprezentowała się na miejskogóreckiej scenie, był zespół „Riders”. Powiedli słuchaczy w typowo bluesowe klimaty, wykonując zarówno swoje kompozycje, jak i covery.

Koncert skończył się około północy, co wynikało m.in. z reakcji publiczności na prezentowaną muzykę. Każda formacja została nagrodzona gromkimi oklaskami i bisowała. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE