Orszak Trzech Króli w Sobiałkowie
Mieszkańcy Sobiałkowa i okolicznych miejscowości wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Trasa wiodła sprzed sali wiejskiej do kościoła. Gdy jedni szli przez miejscowość, inni im machali sprzed posesji czy z okien. Wielu miało na głowach korony. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy ochotnicy.
W tym roku motywem przewodnim orszaków były słowa "Nadzieją się cieszą" z kolędy "Mędrcy Świata". Nawiązywały do Roku Jubileuszowego „Pielgrzymi nadziei”, który skończył się 6 stycznia 2026 roku. Orszak Trzech Króli, jak co roku, zachęcał wszystkich uczestników do wędrówki wraz z mędrcami, w kierunku stajenki, gdzie leży Jezus, przynoszący światu nadzieję.
Komentarze (0)