Reklama

Klub seniora Jawor z Pakosławia świętował jubileusz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 30 lat temu w gminie Pakosław swoją działalność rozpoczął klub seniora. Z tej okazji, we wtorek 29 listopada 2022r. w Golejewku odbyło się uroczyste spotkanie.

Członkowie klubu oraz zaproszeni goście spotkali się 29 listopada w restauracji w Golejewku, aby wspólnie świętować 30 rocznicę działalności klubu seniora Jawor z Pakosławia.

Piękny jubileusz klubu seniora z Pakosławia

Podczas uroczystości można było obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej w Chojnie oraz wysłuchać historii klubu Jawor.

Nie zabrakło również życzeń i prezentów od zaproszonych gości oraz wspólnego biesiadowania i wspomnień z różnych inicjatyw klubu.

- 30 lat to piękny jubileusz, bardzo okazały, na pewno wiąże się z wieloma wspomnieniami i podjętymi inicjatywami. Bardzo serdecznie Wam gratuluję tego pięknego jubileuszu w imieniu własnym, ale i całego samorządu gminy Pakosław. Życzę Wam dalszego entuzjazmu, chęci do działania, podejmowania kolejnych wyzwań, aby osiągnięcia, które Państwo macie na swoim koncie, były dodatkowym bodźcem do podejmowania kolejnych - mówił Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia.

Niektórzy są w klubie od początku

Ważnym elementem uroczystości było także uhonorowanie najstarszych członków klubu. Tak sie złożyło, że były to same panie. A wśród nich Janina Dąbrowicz, która jest członkiem klubu od momentu jego powstania. Obok niej kwiaty z rąk wójta otrzymała: Janina Mikus, Helena Basińska, Zofia Rataj, Janina Konieczna, Teresa Łakoma, Janina Juskowiak, Kazimiera Dubicka, Stanisława Otworowska oraz Zofia Kapała.

30 lat historii

Klub powstał jesienią 1992 roku, kiedy to narodził się pomysł, aby zaprosić seniorów gminy Pakosałw na spotkanie i zaproponować im, aby zacząć coś wspólnie robić. Pierwszą jego przewodniczącą została Stanisława Sierpowska. Po roku działalności, w grudniu 1993 roku, zorganizowano pierwszą wigilię i chrzciny klubu. Wówczas nadano również klubowi nazwę Jawor. Nieco później imię, Kalina, otrzymał zespół śpiewaczy działający przy Jaworze. 

Klub w całej swojej historii przechodził lepsze i gorsze chwile. W 2017 roku liczył zaledwie 14 członków. Teraz ciągle się rozwija. Od kilku lat swoją siedzibę ma w pomieszczeniach szkoły podstawowej w Sowach, gdzie seniorzy, jak sami mówią, mają bardzo dobre warunki do realizowania zajęć tematycznych, warsztatów czy pogadanek. 

Klub seniora Jawor dzisiaj

Obecnie przewodniczącą klubu, który liczy 42 członków, jest Maria Mikołajska. Starsi członkowie "Jawora" siłą rzeczy są już mniej aktywni, na klubowe spotkania przyjeżdżają wyłącznie z okazji ważniejszych uroczystości. Klub oferuje swoim członkom wycieczki, różnego rodzaju warsztaty i spotkannia ze specjalistami, m.in. dietykiem czy psychologiem. Przewodnicząca zdradza także, że wspólnie obchodzą okrągłe jubielusze swoich członków - od 75 urodzin w górę, co 5 lat. Podkreśla, że klub jest przede wszystkim miejscem, do którego seniorzy mogą się wyrwać z domu i porozmawiać z równieśniakmi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy