Przed południem (16.04.2023) odbyły się prowadzone przez jurorów warsztaty dla uczestników festiwalu, następnie próby techniczne.
- To już szósta edycja Festiwalu Piosenki Artystycznej Koniugacje - mówił podczas otwarcia finału Bogusław Sobczuk. - Mimo trudnych dla wszystkich czasów - trwamy! Trwamy z nadzieją i wiarą w lepsze jutro.
W czasie finałowego koncertu wszyscy wykonawcy zaprezentowali po jednej piosence i jednocześnie z ciekawością i trochę zdenerwowani oczekiwali na ogłoszenie wyników.
Po ich ogłoszeniu odbył się koncert gościa specjalnego, Natalii Niemen, której na harfie celtyckiej towarzyszył Michał Zator. Była to improwizowana muzyka i przejmujący śpiew Natalii Niemen (świetnie grała również na altówce) do wierszy katowickiego poety Szymona Babuchowskiego. Koncert został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Wykonawców nagrodzono burzą oklasków. Bis był tylko formalnością.
Finał 6. edycji Festiwalu Piosenki Artystycznej Koniugacje zakończyli Bogusław Sobczuk i Dariusz Taraszkiewicz, optymistycznym akcentem - do zobaczenia za rok!
Jury (Bogusław Sobczuk - przewodniczący, Natalia Niemen, Jowita Augustyniak i Dariusz Taraszkiewicz) przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda ex aequo (1.500 zł) - zespoły Astroemerie (Katowice) i Wieża Bajzel (Warszawa)
II nagroda (1.000 zł) - Aleksandra Jeznach (Gdańsk)
III nagroda (500 zł) - zespól Kilka Czułości (Wrocław)
Nagroda specjalna Dyrektora Domu Kultury w Rawiczu, zaproszenie do wykonania recitalu - Zuzanna Mulec (Żyrardów)
Wyróżnienia - Jan Majewski (Radom), zespół Tacy Nie Inni (Krotoszyn), Paweł Kozicz – Palanik (Poznań)
Autorskie prezentacje wykonawców tegorocznego festiwalu były zróżnicowane muzycznie i wokalnie. Zaprezentowało się 14 formacji (8 w finale), zespoły, duety i soliści. Był rock, pop i szeroko pojęta poezja śpiewana.
- Do eliminacji przed festiwalem zgłosiło się razem 45. wykonawców, praktycznie z całej Polski, co świadczy o popularności i zasięgu tej imprezy - powiedział po zakończeniu finału Dariusz Taraszkiewicz. - Tegoroczny poziom był bardzo wysoki i wyrównany, stąd I nagroda ex aequo. Cieszy fakt, że mimo trudności finansowych udało się festiwal przeprowadzić. Wracają do nas wykonawcy, którzy już na festiwalu występowali, czasem zupełnie prywatnie. Jest to wynik zarówno szerokiej promocji imprezy, jak również jej docenienia i coraz większej renomy. Promocja odbywa się poprzez media społecznościowe, podcast zaprzyjaźnionej z nami Teresy Drozdy i po prostu pocztą pantoflową wśród artystów.
Na pewno jest to także promocja Rawicza i domu kultury, jako miejsca działań artystycznych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.