Reklama

Koncert „Koniugacji” w rawickim domu kultury

Opublikowano:
Autor:

Koncert „Koniugacji” w rawickim domu kultury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W sali widowiskowej rawickiego domu kultury odbył się koncert Stowarzyszenia Ruch Artystyczny „Koniugacja”. Było to podsumowanie warsztatów kreacji i wrażliwości artystycznej, które trwały od marca. Prowadzili je Marian Przybył (twórca „Koniugacji”), Anna Kłosińska (logopeda i teatrolog) oraz Karolina Tuz (muzyk i aranżer). W warsztatach brało udział 10 osób, a część z nich wystąpiła w koncercie finałowym.

- Naszym celem było przekazanie młodszemu pokoleniu wartości, których nauczył nas Marian Przybył - podkreślił Tomasz Karmiński, prezes stowarzyszania. - To nie tylko umiłowanie poezji i muzyki, ale również prawość i archetypy etyczno-moralne.

Prezentowane utwory były w większości śpiewane po raz pierwszy przed szerszą publicznością, ale nie zabrakło również starszych piosenek. Teksty do nich napisał głównie Henryk Pawłowski, a muzykę skomponował Marian Przybył. Członkowie „Koniugacji” recytowali także teksty swoich koleżanek - Doroty Łukowiak i Sabiny Klak, a autorski utwór poświęcony pamięci Romana Matyli, akompaniują sobie na gitarze, zaśpiewał Piotr Popielas.

Koncert został nagrodzony gromkimi brawami, a ostatnim akcentem było przyjęcie uczestników warsztatów w poczet „Koniugacji”. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE