Reklama

Koniec stażu w Dreźnie rawickich uczniów

Opublikowano:
Autor:

Koniec stażu w Dreźnie rawickich uczniów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Uczniowie (14 osób) z III klasy technikum, kształcący się w zawodzie technik ekonomista przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, wrócili z dwutygodniowej, zagranicznej praktyki zawodowej realizowanej w ramach programu ERASMUS+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.

Zdali relację z pobytu w firmie szkoleniowej WBS TRAINIG w Dreźnie koordynatorkom projektu Alicji Stachowskiej i Renacie Uźniak oraz napisali obowiązkowy raport. Na praktyce, młodzież uczyła się jak przygotować kampanię reklamową, jakie są rodzaje agencji reklamowych i jakie wykonują zadania. Poznali zasady kształtowania relacji agencji z klientem, sposoby zaspokajania potrzeb różnych klientów, analizowali przykładowe reklamy, aby na koniec stażu przygotować swoją i oszacować budżet dla wybranego klienta.

Uczniowie podzieleni na dwuosobowe zespoły mieli stworzyć np. reklamę spektaklu operowego skierowaną do farmerów, kampanię czekolady dla studentek, wybranej kawy dla nauczycieli, restauracji włoskiej dla biznesmenów czy biżuterii dla nastolatek. Do dyspozycji mieli zasoby Internetu oraz programy komputerowe i wsparcie merytoryczne trenera niemieckiego. Podsumowaniem ich pracy była prezentacja każdej grupy, którą realizowali w języku angielskim.

Po zajęciach uczniowie pod opieką nauczycieli (w pierwszym tygodniu Patrycji Stelmaszyk, w drugim Małgorzaty Kędzi) zwiedzali Drezno (byli w muzeum techniki i transportu, pojechali do twierdzy Könogstein). Potwierdzeniem nabytych umiejętności i kompetencji zawodowych jest certyfikat Europass Mobilność, ponadto uczniowie zostali ocenieni w systemie Ecevet, czyli w europejskim systemie akumulowania i przenoszenia osiągnięć zawodowych. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE