Reklama

Koronawirus. Kolejne obostrzenia zostają zniesione

Opublikowano: czw, 23 lip 2020 11:00
Autor:

Koronawirus. Kolejne obostrzenia zostają zniesione - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce, rząd postanowił znieść kolejne obostrzenia związane z koronawirusem. Tym razem poluzowania dotyczą głównie branży rozrywkowej i sportu.  Zmiany weszły w życie 21 lipca

Rząd zwiększył limity widzów oraz gości na widowiskach sportowych, targach oraz innych wydarzeniach. 

Ważną zmianą jest też zmniejszenie dystansu społecznego z 2 metrów do 1,5 metra.

Sam obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych póki co nie został zniesiony.

Kolejny etap poluzowania obostrzeń ma nastąpić w sierpniu.

STADIONY PIŁKARSKIE I ŻUŻLOWE

Podwyższono do 50 proc. liczbę kibiców, którzy mogą wejść na stadion sportowy, a także zwiększono liczbę miejsc przewidzianych dla publiczności. Ponadto, w zajęciach, wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (za wyjątkiem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może uczestniczyć do 300 osób (włączając w to obsługę wydarzenia).

HALE SPORTOWE

Podniesiono także limit publiczności na innych obiektach sportowych do 50 proc. Zmiana ta przewiduje również otwarcie dla publiczności hal sportowych we wskazanym 50-procentowym limicie. Zdecydowano także o zniesieniu ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach (bez względu na to, czy jest to basen kryty czy otwarty).

TARGI, SZKOLENIA, KONGRESY

Zmiany w nowym rozporządzeniu dotyczą także kongresów, targów, szkoleń i wydarzeń, na których liczba osób może być w pełni kontrolowana, a każdy uczestnik jest weryfikowany z imienia i nazwiska. W targach i konferencjach może uczestniczyć więcej osób. Podczas nich zmniejszony został dystans między uczestnikami do 1,5 m, a co za tym idzie, zwiększono limit osób, które mogą uczestniczyć w tego typu wydarzeniach do 1 osoby na 2,5 metra kwadratowego.

BASENY

W rozporządzeniu zdecydowano również o zniesieniu ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach. Podniesiono limit widzów do 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Przepisy nie różnicują sytuacji basenów otwartych i zamkniętych.

KINA, AMFITEATRY

Najnowsze rozporządzenie związane z koronawirusem znosi także obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych.

Wprowadzono też udostępnienie widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni (nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc).

Jednakże widz będzie wciąż zobowiązany do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektów. Będzie też musiał zachować 1,5 m odległości od innego widza – w przypadku obiektów bez oznaczonych miejsc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE