Krystynie Prońko na fortepianie towarzyszył Przemysław Raminiak, który jest kompozytorem niektórych jej piosenek (m.in. „Wspomnienia są jak film”). Koncert był znakomity, bardzo profesjonalny, perfekcyjnie zaśpiewany. Na repertuar recitalu składały się utwory w różnej stylistyce, jak: blues, pop, elementy jazzu, czy bossa nova. Nie zabrakło największych przebojów Krystyny Prońko. Co rusz wybuchały oklaski przy otwartej kurtynie. Na koniec Krystynę Prońko nagrodzono owacją na stojąco. Oczywiście, nie obyło się bez bisu.
*Krystyna Prońko to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. Drogę artystyczną rozpoczęła w listopadzie 1966 roku jako organistka i wokalistka w rodzinnym zespole „Reflex” wraz z braćmi, Piotrem (saksofon) i Wojciechem (kontrabas i gitara basowa). Trzy lata później razem z tą formacją zadebiutowała na I Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu, gdzie otrzymała (jej brat Piotr również) indywidualne wyróżnienie eliminacyjne.
Do tej pory wydała 12 solowych albumów, 2 koncertowe oraz 10 z kompilacjami. Jej przeboje jak: „Jesteś lekiem na całe zło”, „Psalm stojących w kolejce” czy „Niech moje serce” są klasyką polskiej muzyki rozrywkowej.
Nagrody i wyróżnienia, które zdobyła w czasie ponad 50-letniej kariery, trudno zliczyć. W 2019 r. otrzymała z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.