Występ, wręcz spektakl teatralny, prowadzony był jakby w konwencji „spotkania ze znajomymi”. Joanna Moro pojawiła się w bocznych drzwiach z walizką na kółkach, jak gdyby była w podróży. Od razu nawiązała bliki kontakt z publicznością, opowiadając ze sceny o swoim dzieciństwie (przytoczyła nawet napisany przez nią wtedy wiersz), drodze do świadomego aktorstwa, pracy na planie filmu o Annie German, jak również o wartościach w życiu.
Poruszała prawie archetypowe tematy, mówiąc o fascynujących żywiołach, zawstydzeniu różnymi życiowymi sytuacjami, czy dążeniu do ideału. Czasem mówiła poważnie, czasem anegdotycznie. Zaspokoiła także ciekawość publiczności, czym wypełniona jest jej „podróżna” walizaka. Były to głównie pamiątkowe zdjęcia, trochę ubrań, książki, buty...
- Lubię wychodzić do ludzi, inspirować ich do działania, do spełniania marzeń - powiedziała. - Zawsze do przodu, zgodnie ze swoimi ideałami, trzeba być sobą i spełniać marzenia!
Wypowiedzi Joanny Moro przeplatane były piosenkami. Sugestywnie, wręcz aktorsko, śpiewała mniej znane utwory z tekstem Agnieszki Osieckiej, ale również takie przeboje jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Windą do nieba”, „Czas nas uczy pogody”, czy „Jak się masz kochanie”. Ne zabrakło także piosenek z repertuaru Anny German, z „Eurydykami” na czele.
Joanna Moro nawiązała również do śmierci Jerzego Stuhra, recytując wiersz ks. Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, potem zaśpiewała piosenkę z repertuaru Marka Grechuty, z tekstem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, „Ocalić od zapomnienia”.
Często wychodziła między publiczność, emanując dobrą energią, a widzowie wraz z nią śpiewali niektóre refreny. Był nawet taniec z jednym z widzów. Po recitalu można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z aktorką.
Jak było poprzednim razem na imprezie z cyklu „Letnie dla każdego coś...”, gdy królował rap, można przeczytać TUTAJ
Joanna Moro (ur. 13 grudnia 1984 w Wilnie) to polsko-litewska aktorka filmowa i teatralna, piosenkarka oraz prezenterka telewizyjna. Jest absolwentką Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie. W młodości należała do szkolnego koła teatralnego, działała także w Polskim Teatrze w Wilnie. W 2003 r. zamieszkała w Warszawie, gdzie w 2007 r. ukończyła studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.
W tym samym roku dołączyła do obsady serialu TVP2 „Barwy szczęścia”. Szeroką rozpoznawalność zyskała w 2012 r. dzięki roli Anny German w serialu „Anna German. Tajemnica białego anioła”. W 2013 r. wydała album studyjny „Piosenki Anny German”, który nagrała wspólnie z Olgą Szomańską i Agnieszką Babicz. W czerwcu 2013 r. poprowadziła 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.
Uczestniczyła w pierwszej edycji programu rozrywkowego Polsatu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” (2014 r.), w parze z Rafałem Maserakiem zajęła drugie miejsce w finale. W latach 2014 - 2015 grała Sylwię Kubus, tytułową bohaterkę serialu TVP1 „Blondynka”. Uczestniczyła w szóstej edycji programu Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo” (2016 r.). Nagrodę za zwycięstwo w ósmym odcinku programu - czek na 10 tys. zł - przekazała podopiecznej fundacji „Zdążyć z pomocą”.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.