Reklama

Reklama

Maszty potrzebne od zaraz? Chyba nie wszędzie

Opublikowano: pt, 4 wrz 2020 09:02
Autor:

Maszty potrzebne od zaraz? Chyba nie wszędzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Reklama

Rząd proponuje przekazanie każdej chętnej gminie patriotycznego masztu wraz z flagami.

Projekt "pod biało-czerwoną" zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Od aktywności mieszkańców zależy, czy gmina zdobędzie odpowiednią liczbę głosów i otrzyma maszt. Można już oddawać głosy - jedynie w formie online.

Żeby rząd sfinansował zakup masztów i flag, potrzebna jest określona ilość głosów:

- dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;
- dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;
- dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest bonus: udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

W powiecie rawickim tylko gmina Bojanowo zachęca mieszkańców do aktywnego udziału w akcji.
- Maszt miałby stanąć w Bojanowie, na skwerze przy remizie, przy kamieniu z pamiątkową tablicą - mówi burmistrz Maciej Dubiel Chcieliśmy zachęcić wszystkich mieszkańców do oddania głosu i tym samym, poparcia uczestnictwa Gminy Bojanowo w projekcie „Pod biało-czerwoną”.- czytamy na stronie internetowej gminy.
Wzmianka o rządowej akcji pojawiła się też na profilu społecznościowym gminy Jutrosin. Nie jest to jednak forma zachęty, zadano tam tylko pytanie, co internauci sądzą o projekcie.

W publikacjach internetowych pozostałych gmin nie znaleźliśmy wzmianki o zapotrzebowaniu na maszty.

[AKTUALIZACJA]

Tuż po ukazaniu się tego artykułu na portalu, skontaktował si z nami Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław. Informuje on, że w Pakosławiu również trwa akcja zbierania poparcia dla masztu. Prowadzi ją pracownica urzędu gminy. Ponieważ Pakosław nie ma jeszcze konta na Facebooku, wójt poinformował o akcji na swoim prywatnym profilu. Maszt miałby stanąć 
na skwerze przed urzędem, obok nowego obelisku.

Deklaracje mieszkańców gmin zainteresowanych realizacją projektu „Pod biało-czerwoną“ rząd będzie zbierał do 11 listopada 2020. Realizacja budowy masztów flagowych ma zostać zakończona w czerwcu 2021

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +8 / -1

    Edwin

    Postawić na super nowoczesnym rynku o ile kiedyś będzie skończony

  • rok temu | ocena +18 / -3

    ZA CHWILĘ ROZBIÓR OSTATECZNY

    ZOSTAWILI NAM TYLKO PIOSENKĘ I CHORĄGIEWKĘ ! POLACY UPODLENY OBDARCI Z WSZYSTKIEGO. NIEWONICY PRACUJACY ZA 2000 CIESZĄCY SIĘ PUSZKĄ PIWA I KIEŁBASA Z MARKETU