Obydwa rajdy wyruszyły z rawickiego rynku. W rowerowym wzięło udział około 70 rowerzystów, w tym grupy z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu oraz Klub Turystyki Rowerowej „RawTuR”. Trasa długości ok. 27 km, przebiega przez Szymanowo, Sarnowę (tam dołączyła następna grupa rowerzystów), Karolinki, Niemarzyn, Chojno, Słupię Kapitulną do parku przy domu kultury w Rawiczu. Tu przewidziano zakończenie obu rajdów (pieszy wiódł wokół plant).
Uczestnicy rajdów mogli skorzystać z „małyszowskiego” - jak określił Wacław Szymczak (prezes Rawickiego Oddziału PTTK) - posiłku, na który składały się wafelek, banan i woda. Rozegrano również konkursy z nagrodami: bieg z jajkiem przez tor przeszkód i bieg w worku. Zorganizowany został także pokaz gry w boule.
Komentarze (0)