Projekt działań artystycznych „Jeden na Jeden” realizowany jest przez Stowarzyszenie Spotkań Twórczych STROJOWNIA przy współpracy Muzeum Ziemi Rawickiej i Domu Kultury w Rawiczu.
- Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do budowania dialogu artysta - artysta, stąd nazwa projektu - mówił Krzysztof Matysiak. - Odbywać się to będzie w ramach takich dziedzin sztuki, jak fotografia i muzyka. Druga odsłona tych działań zaplanowana jest na 13 grudnia.
Wystawa pod hasłem „Fotografia subiektywna” Grupy B1 trwać będzie do 29 listopada. Eksponowane są na niej niecodzienne zdjęcia analogowe, cyfrowe i wykonane telefonem komórkowym. Większość jest czarno - biała, gdyż jak powiedział Piotr Komosiński - kolor rozprasza odbiorcę.
Inną wystawę można oglądać jeszcze do 24 listopada w Galerii na Piętrze przy Szkole Podstawowej nr 6 w Rawiczu. Jest to malarstwo Wojciecha Akuszewskiego. Można o niej przeczytać TUTAJ
Koncert tria Polski Piach, spinający projekt „Jeden na Jeden”, był wprost znakomity. Świetna instrumentacja plus swoisty, refleksyjny nastrój, zauroczyły publiczność. Bis był tylko formalnością.
*GRUPA B1 to dwóch ciechocińskich fotografów - Piotr Komosiński oraz Krzysztof Gałązka. Starają się oddać subiektywne widzenie rzeczywistości, nie skupiają się na „zwykłym” odzwierciedleniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i wykorzystaniu go do stworzenia własnego, indywidualnego. Przedstawiają obrazy nierzeczywiste, niebędące wycinkiem rzeczywistości, a raczej takie, które przez swoje zaistnienie i kontakt z widzem zmuszą go do głębszej analizy obrazu.
Piotr Komosiński jest absolwentem studium fotograficznego, które ukończył z wyróżnieniem. Swoją przygodę z fotografią kontynuuje od ponad 20 lat. Główne jego obszary to fotografia konceptualna i eksperymentalna. Porusza się w estetyce czarno - białej, jego zdjęcia zazwyczaj tworzą cykle, które są konkretnym przekazem.
Krzysztof Gałązka jest absolwentem Akademii Fotografii w Warszawie, fotografią zajmuje się 15 lat, jego zdjęcia są głównie czarno-białe, ale pojawia się również kolor. W swojej fotografii ukazuje zaprojektowaną przestrzeń, bardzo istotny jest w niej detal, który sugeruje istnienie czasu.
*Polski Piach to trio założone przez Patryka Zakrockiego - kompozytora i rysownika, grającego na gitarze akustycznej. W skład zespołu wchodzą jeszcze Piotr Mełech grający na klarnecie basowym oraz Piotr Domagalski (basetla). Najnowszy album zespołu Anomalia to trzeci z kolei, po albumach Południe ( 2020, pustynny trans, delta), oraz Północ ( 2022, filmowy blues, współczesna kameralistyka). Kompozycje tria Polski Piach nawiązują do tradycji polskiej muzyki filmowej, jazzu, ale również elementami bluesa i muzyki transowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.