Reklama

Ochrona lokalnej flory i fauny. Projekt ZSPT w Bojanowie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ochrona lokalnej flory i fauny. Projekt ZSPT w Bojanowie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Przedstawiciele Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie stworzyli projekt w V edycji Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, który organizowany jest przez Fundację Santander Bank Polski im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Jego pomysłodawcą był Zbigniew Zawada, który przy współpracy Agaty Kubiak (zajęła się częścią zgłoszeniowo – rozliczeniową) złożył wniosek w edycji 2019. Do współpracy został również zaproszony Sebastian Pilichowski, jako specjalista Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Po 2,5 miesięcznych oczekiwaniach we wrześniu ogłoszono wyniki. Projekt „Ochrona lokalnej flory i fauny” otrzymał grant. Razem zlożono 774 wniosków, a nagrodzono 68, w tym 10 z województwa wielkopolskiego razem z Rakoniewicami, Mosiną i Poznaniem.

Głównym celem działań było wzmocnienie relacji międzypokoleniowej w ramach ochrony gatunków roślin i zwierząt występujących w gminie Bojanowo. Założenia zakładały podniesienie świadomości ekologicznej przy wzmocnieniu więzi społecznych, które miały być realizowane w formie warsztatów i obserwacji terenowych. Projekt prowadzony był w trzech kierunkach: założenie użytku ekologicznego w postaci rabaty z bylinami miododajnymi stanowiącymi pożywienie i ochronę dla szerokiej grupy bezkręgowców w ciągu następnych lat, budowa budek lęgowych dla ptaków odżywiających się owadami, które są uciążliwe dla człowieka, zbudowanie zimowiska dla płazów i jeży.

Beneficjentami były trzy grupy :dziesięć osób w wieku przedszkolnym z oddziału bojanowskiego Przedszkola „Małych Odkrywców”, dziesięć osób w wieku szkolnym, czyli uczniowie technikum weterynarii, dziesięciu seniorów z gminy Bojanowo, m.in. aktywni działacze ze stowarzyszenia ZGRANI czy K.L.A.R. Odbywały się cotygodniowe spotkania, podczas których każdy aktywnie uczestniczył w wykładach, tworzeniu rabaty, obserwacjach terenowych, budowie budek i legowiska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE