Reklama

Ogłoszono wyniki Muzykoramy

Opublikowano:
Autor:

Ogłoszono wyniki Muzykoramy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Tegoroczna edycja festiwalu Muzykorama - Rockowa Kuźnia Talentów odbyła się w całości online. Na scenie rawickiego domu kultury zaprezentowało się pięć zespołów: Chmury, Sekcja, The Freedom Birds, Wszyscy Jemy Chmury i Snowblind.

Ze zgłoszonych do przeglądu 28 formacji do koncertów finałowych wyłoniono sześć składów, ale jedna z kapeli nie dojechała. Podsumowania Muzykoramy online dokonali członkowie jury: Karol Trzcieliński i Przemysław Pinczak. Podkreślili wysoki poziom prezentacji i duże zainteresowanie festiwalem, zarówno wśród internautów (ponad 3 tys. wejść) jak i muzyków.

Występy oscylowały wokół szeroko rozumianego rocka, każdy z zespołów grał żywiołowo, z różnym podejściem do materiału muzycznego.

Oficjalnego ogłoszenia wyników tegorocznej Muzykoramy dokonał Dyrektor rawickiego domu kultury, Dariusz Taraszkiewicz. Pogratulował zwycięzcom, którym została formacja Wszyscy Jemy Chmury. Zdobyli tym samym główną nagrodę w wysokości 2000 zł. O wynikach Muzykoramy decydowała największa oglądalność w jednym momencie z wszystkich koncertów. Na łączach internetowych przedstawiciel zespołu nie krył radości, podziękował głosującym i organizatorom festiwalu. Podzielił się również planami formacji na przyszłość.

Członkowie zespołu Wszyscy Jemy Chmury (wcześniej We All Eat Clouds). pochodzą z Olsztyna, razem grać zaczęli w 2014 r., gdy byli uczniami gimnazjum. Swoją muzykę najczęściej określają jako indie rock. Wywodzi się z punk rocka i hardcore'u sceny rocka alternatywnego. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa independent - niezależny. Zespół grał dość delikatnie, tylko momentami ostrzej łamiąc „kołyszącą” frazę. Był to ich pierwszy koncert online, widać było, że są trochę spięci, ale rozkręcali się z utworu na utwór.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE