reklama

Podsumowanie projektu „Solidarna Szkoła”

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie projektu „Solidarna Szkoła” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Delegacja uczniów sierakowskiego gimnazjum uczestniczyła w podsumowaniu programu „Solidarna Szkoła”, którego twórcą jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program ten powstał we współpracy z powstającym Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Celem programu było głównie uświadomienie młodzieży szkolnej jaką rolę odegrał Związek Zawodowy „Solidarność” w tworzeniu podstaw demokracji w krajach Europy środkowo - wschodniej w okresie przemian polityczno - społecznych po 1989 roku.

Szkoły przystępujące do programu mogły wybrać dwie ścieżki: historyczną bądź społeczną. W sierakowskiej placówce szkole za projekt odpowiedzialny był Szkolny Klub Europejski „Epsylon”. Wspólnie wybrano ścieżkę społeczną, czyli pomoc dla chorego kolegi Jarka.

W nagrodę pięć uczennic: Dagmara Konury, Sara Łukaszewska, Agata Michalak, Agata Nadrowska i Natalia Stanisławska wraz z opiekunem Rafałem Dziewięckim oraz dyrektorem gimnazjum Piotrem Mośkiem, zostało zaproszonych do Stoczni Gdańskiej na konferencję podsumowującą projekt „Solidarnej Szkoły”. Sierakowska placówka znalazła się wśród 15 szkół wybranych ze 100 realizujących to przedsięwzięcie.

Na spotkaniu uczniowie mogli poznać wiele znakomitych postaci zarówno z historii „Solidarności”: Bogdana Lisa, Bożenę Rybicką-Grzywaczewską, jak również dziennikarzy czy działaczy społecznych.

Uczniowie na początku warsztatów przedstawiali własne projekty. Potem mogli pytać specjalistów z różnych dziedzin o tematy związane z ich tworzeniem, czy o historyczne konteksty minionych czasów. Nauczyciele zwiedzali jeszcze nie otwarte dla turystów Europejskie Centrum Solidarności. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za zrealizowane projekty książkami dotyczącymi historii „Solidarności” i zostały wręczone certyfikaty „Solidarnej Szkoły”. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE