Reklama

Poseł Andrzej Grzyb boryka się z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Poseł Andrzej Grzyb boryka się z koronawirusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Wielkopolski poseł Koalicji Polskiej-PSL - Andrzej Grzyb jest kolejnym parlamentarzystą, u którego w ostatnich dniach wykryto koronawirusa - tak podaje ogólnopolski portal onet.pl.

Oprócz Andrzeja Grzyba zakażeni są także członkowie Senatu: Jan Filip Libicki i Ryszard Bober - obaj z Koalicji Polskiej-PSL oraz Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej. Na kwarantannie przebywa obecnie kilkanaście osób spośród senatorów i kilkanaście spośród personelu.

Pierwszym senatorem, o którym wiadomo, że zaraził się wirusem Sars-Cov-2 był Jan Filip Libicki. Z informacji portalu onet.pl wynika, że kwarantannie może zostać poddanych ostatecznie ok. 40 senatorów, którzy ostatnio mieli kontakt właśnie z tym parlamentarzystą, ale nie tylko oni. Ustalono, że senator Libicki niedawno miał naradę z wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim i przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS, Ryszardem Terleckim.

30 lipca senator Libicki prowadził posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, a dwa dni wcześniej brał udział w obradach Rady Naczelnej PSL.

4 sierpnia o zakażeniu się Covid-19 poinformował z kolei poseł Dariusz Klimczak. - Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Sejmu przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam - napisał na Twitterze.

Okazało się także, że z chorobą boryka się również senator Artur Dunin. Kolejnym zakażonym wirusem senatorem z Koalicji Polskiej-PSL jest Ryszard Bober. Do tej pory zakażenie wykryto u 3 senatorów i jednego posła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE