Reklama

Przedszkolaki z Zielonej Wsi słuchały o tradycji Bożego Narodzenia

Opublikowano:
Autor:

Przedszkolaki z Zielonej Wsi słuchały o tradycji Bożego Narodzenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Gościem dwóch grup przedszkolnych, „Rybek” i Pszczółek”, w Zielonej Wsi była bibliotekarka tamtejszej filii Rawickiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie przebiegało pod hasłem „Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe” Dzieci poznały znaczenie słowa „tradycja”, a także fakt, że wszystkie ważniejsze święta w Polsce związane są z kulturą chrześcijańską. Dowiedziały się, że świętowanie w naszym kraju to nie tylko typowe obrządki, ale również przejęte elementy pogańskie. Przedszkolaki przytoczyły takie świąteczne tradycje, jak: ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, przedstawienie jasełkowe, prezenty od Mikołaja, wieczerza wigilijna, pierwsza gwiazdka, siano pod obrusem, wolne miejsce przy stole, 12 potraw, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, opłatek dla zwierząt czy pójście na pasterkę.

Z przeczytanych opowiadań, dowiedziały się skąd wzięła się postać Świętego Mikołaja, dlaczego co roku ubieramy choinkę i jak wygląda Boże narodzenie w innych krajach świata. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania oraz opowiadały o zwyczajach jakie panują w ich domach. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE