Kanwą spektaklu „Dobranoc. Do zobaczenia” jest życie dzieci przebywających w hospicjum.
- Przedstawienie powstało po wielogodzinnych rozmowach i dyskusjach - powiedział Sylwester Różycki. - Jego celem było zobrazowanie świata młodych ludzi, których dzieciństwo jest okaleczone nieuleczalną chorobą. Rozmowy pozwoliły na świadome podjęcie tego ważnego i trudnego tematu. Mimo młodego weku wykonawcy okazali się na tyle dojrzali, by zmierzyć się z tym traumatycznym wątkiem.
Przedstawione w spektaklu wydarzenia ujęto w ogólne ramy, mogły mieć miejsce w każdej tego typu placówce. Poważne rozmowy przeplatają się z zabawą, są spotkania z lekarzami oraz codzienne życie wśród rówieśników. Przebywające w hospicjum osoby, w różnym wieku, dzielą się traumatycznymi przeżyciami i marzeniami o normalnym życiu w zdrowiu i szczęściu.
Dynamiczne sceny grupowe, przeplatały się z intymnymi, kameralnymi zwierzeniami pacjentów. Ruch sceniczny i tempo spektaklu, cały czas budowały napięcie, nie pozwalały zapomnieć o przesłaniu spektaklu - życie jest ulotne, trzeba docenić każdą chwilę, a przede wszystkim zdrowie.
Licznie przybyła publiczność (około 200 osób) nagrodziła przedstawienie owacją na stojąco.
W spektaklu wystąpiło 15. młodych artystów: Leila Al-Makhlafi, Nikodem Ciesielski, Barbara Dubicka, Kornelia Ekstedt, Kamila Frąckowiak, Amelia Kaczmarek, Jakub Kosiński, Alicja Kuczyńska, Ewa Snella, Lena Staszko, Maja Świderska, Alicja Toporowicz, Aleksandra Walczak, Zuzanna Wawrzyniak, Weronika Winna.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.